Esnaftan Osmanlıca'ya Destek

Elazığ'da cam mozaik işleri yapan bir firma, Osmanlıca öğretilmesine destek vermek için iş yerinin tabelasını Osmanlıca yazdırdı.

Esnaftan Osmanlıca'ya Destek Güncel
reklam
Elazığ’ın merkez Kültür Mahallesi Gürsel Sokak’ta bulunan ve cam, mozaik ve yaprak sıva işleri yapan bir firma tabelasını Osmanlıca yazdırarak astırdı. Şirket adına açıklama yapan Erhan Yumakgil, "Osmanlıcanın konuşulduğu bu günlerde bizde şirketimizin isminin neden Osmanlıca olmasın diyerek arkadaşlarımızla konuşup karar verdik. Etrafımıza baktığımız zaman Türkçe dışında Çince, Japonca, İngilizce olmak üzere bir çok dilde tabelaları görüyoruz. Bizde milletin görüşüne tekrar dönmek için Osmanlıca tabelamızı yazdırdık.Hiç değilse vatandaşlarımıza bir farkındalık yapalım diyerek çalışmamızı gerçekleştirdik" dedi.
 
5 yıldır tabela işleri ile uğraşan ve ilk defa Osmanlıca bir tabela hazırladıklarını ifade eden ustabaşı Ayhan Özer, "Genelde Türkçe olarak tabela hazırlıyoruz. Zaman zaman da İngilizce tabela hazırladığımız da oluyor. Osmanlıca'yı ilk defa hazırladık" diye konuştu. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom