Fırtına Elektrik Arızası Oluşturdu

Türkiye genelinde bir çok olduğu gibi Elazığ, Malatya, Tunceli ve Bingöl'de hatlarda oluşan hasarlardan dolayı elektrik arızası meydana geldi.

Fırtına Elektrik Arızası Oluşturdu Güncel
reklam
2 gündür devam eden şiddetli fırtına nedeniyle bir çok ilde elektrik arızası meydana geldi. Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., tarafından yapılan açıklama da da Malatya, Bingöl ve Tunceli bölgelerinde şebekede ciddi hasarlar olduğundan dolayı elektrik kesintilerinin sürdüğü belirtildi. Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından yapılan açıklamada, "Bölge genelinde iki gündür devam eden özellikle şiddetli rüzgara dayalı olumsuz hava şartları nedeniyle dağıtım şebekemizde ciddi hasarlar meydana gelmiştir. Şirket bünyesinde oluşturulan kriz merkezi ile gelişmeler anlık olarak takip edilmekte olup, tüm ekiplerimiz arızaların giderilmesi için seferber edilmiştir. Ancak an itibariyle hasarın meydana geldiği bazı bölgelere halen ulaşım sağlanamamaktadır. Bu nedenle Malatya ilinde Pütürge ilçe merkezi ile bağlı mahallelere, Bingöl ilinde Kiğı, Yedisu ve Adaklı ilçe merkezleri, Servi beldesi ile bağlı köylere, Tunceli ilinde Pertek, Nazimiye, Ovacık, Hozat, Çemişgezek ilçe merkezleri ve bağlı köylere elektrik verilememektedir. Ulaşım sağlanan bölgelerde onarım çalışmaları hızla yürütülmekte olup kesinti olan bölgelere mümkün olan en kısa sürede elektrik verileceğini bildiririz" denildi.
 
Öte yandan Elazığ'ın Palu ilçesine bağlı yaklaşık 30 köyde fırtına nedeniyle zaman zaman elektrik akımlarının kesildiği öğrenildi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom