Ulaşımda Dönüşüm İçin İlk Adım Atıldı

Elazığ Belediyesi ulaşımda kalite düzeyinin artırılması amacıyla gerçekleştirmeyi hedeflediği ‘Toplu Ulaşımda Dönüşüm-Minibüsler Otobüse Dönüşüyor' Projesi, düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı.

Ulaşımda Dönüşüm İçin İlk Adım Atıldı Güncel
reklam
Toplantıya Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Kazim Özgür, Sivil Toplum Platformu Dönem Sözcüsü Prof. Dr. Mehmet Şekerci, Elazığ Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü M. Şahin Duman, Emniyet Müdür Yardımcısı Fuat Toprak, Emniyet Trafik Şube Müdürü Ali Özsoylar, Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman, Halk Otobüsleri Derneği Başkanı Mehmet Tosun ve STK temsilcileri katıldı.
 
Toplantıda konuşan Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Kazim Özgür, şehrin gelişimi, değişimi ve sorunların çözümü için ortak akıl oluşturma noktasında STK’ların büyük rol oynadıklarını söyledi.
 
Özgür, ulaşım sisteminin yeniden planlanarak düzenli bir sisteme oturtulması, toplu taşımanın iyileştirilerek güzergâhlardaki yolların kapasitelerinin trafik açısından normal düzeye çekilmesi ve zirve saatlerdeki ulaşım yetersizliğini ortadan kaldırmak amacıyla minibüslerin otobüslere dönüştürülmesi gerektiğini söyledi. 
 
Ulaşımda kaliteyi artırmayı hedeflediklerine dikkat çeken Özgür, “Daha konforlu, emniyetli ve dünyada daha fazla tercih edilen ulaşım sistemlerinin sağlanması için son teknoloji ile üretilmiş, engellilerin rahatlıkla kullanabileceği, çevreye duyarlı otobüslerle toplu taşımacılık daha cazip hale getirilerek, toplu ulaşım kullanımının arttırılmasını hedeflemekteyiz” diye konuştu.
 
Toplantı sonunda Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi, İl Emniyet Müdürlüğü, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaflar Odası, Şoförler Oda Başkanlığı ile özel ve tüzel kişilerin katılımıyla bir komisyon oluşturulması ve bu komisyonun toplu taşımada minibüslerin otobüse dönüşmesinde esas alınacak temel kriterler ve yöntemi belirlemesi karara bağlandı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom