Kadın Kolları Kongre Süreci Başlıyor

Elazığ Kadın Kolları İl Başkanı Leyla Yanlıç, Elazığ'da 10 ilçede AK Parti Kadın Kolları teşkilatlarının kongrelerini 11-23 Ocak tarihleri arasında yapılacağını söyledi.

Kadın Kolları Kongre Süreci Başlıyor Güncel
reklam
AK Parti Elazığ Kadın Kolları ilçe teşkilatları kongreye hazırlanıyor. AK Parti Elazığ Kadın Kolları İl Başkanı Leyla Yanlıç, kongre öncesi parti binasında açıklama yaptı. AK Parti’nin kuruluşu ile birlikte Türkiye’nin çağ atladığını ve yeni Türkiye’nin temellerinin atıldığını belirten Yanlıç, "AK Parti’nin başarısının arkasındaki en önemli güç kadınlardır. Kadın Kolları Teşkilatının fedakar, gayretli, istekli ve güler yüzlü çalışmaları ile AK Parti’nin başarısında her daim öncü olmaya devam edecek" dedi.
 
2001’den günümüze kadar kurucu genel başkanı ve şuan ki cumhurbaşkanımız önderliğinde ülkenin çağ atladığına değinen Yanlıç, "Yeni Türkiye’nin temelleri atılmıştır. Genel Başkanımız, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile başlatılan kongre süreçleri ile Yeni Türkiye yolunda teşkilatlarımızı güçlendirerek büyük Türkiye’nin temel taşları oluşturulmaktadır. Gerçekleştirilen kongreler, başta 2015 seçimleri olmak üzere bizi 2023 hedefine daha da yakınlaştıracaktır. AK Parti Kadın Kolları bugün 4 milyonu bulan üyesi ile dünyanın en büyük kadın örgütüdür. Partimizin başarısının arkasındaki en önemli güç hiç kuşkusuz kadınlarımızdır. Kadın Kolları Teşkilatımız fedakar, gayretli, istekli ve güler yüzlü çalışmaları ile AK Parti’nin başarısında her daim öncü güç olmuştur. Sergilediğimiz birlik, beraberlik emsal olmuştur. Bugün partimizin her kademesinde yer alan kadınlar, siyasetin nesnesi değil öznesi olduklarını göstermişlerdir. Biz, siyasetin bir takım oyun olduğunun bilincindeyiz. Biz, birbirimizle değil, takımımızın başarısı için mücadele ediyoruz. Bizim anlayışımız, birbirimizin önünde ya da arkasında olmak değil, yan yana durabileceğimiz bir takım olmaktır. Paylaşmayı, dayanışmayı, sabrı bilen bir takım olabilmektir. Kadın kolları olarak yapacağımız 4. olağan kongremizden daha da güçlenerek çıkacağız. Birlik ve beraberlik anlayışının kongrelerden çıkaracağı enerji ile mili iradeyi hakim kılmaya devam edeceğiz" diye konuştu. 
 
AK Parti Elazığ kongrelerinin 11 ile 23 Ocak tarihleri arasına yapılacağını ifade eden Yanlıç, 11 Ocak Alacakaya, 12 Ocak Karakoçan, 13 Ocak Keban, 14 Ocak Sivrice, 16 Ocak Kovancılar, 17 Ocak Palu, Arıcak, 18 Ocak Baskil, 20 Ocak Ağın ve 23 Ocak'ta Maden İlçesi'nde ilçe kongrelerinin yapılacağını dile getirdi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom