Elektrik Kesintileri Devam Ediyor

Hafta başından itibaren etkisini gösteren olumsuz hava şartları nedeniyle yıkılan elektrik direkleri ve kopan kablolardan dolayı,

Elektrik Kesintileri Devam Ediyor Güncel
reklam
Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli’de bir çok köye elektrik verilmesi için çalışmaların sürdüğü öğrenildi. Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli’de de kar yağışı ve tipi nedeniyle yüzlerce köy yolu ulaşım kapandı. Hafta başından itibaren yaşanan olumsuz hava şartları nedeniyle köyler ve ilçelerde bir çok evin çatısı uçtu, elektrik direkleri devrildi, kablolar koptu. Kapanan köy yollarının açılması için tüm imkanlar seferber edilirken, direklerin devrilmesi ve kabloların kopması nedeniyle yaşanan elektrik sıkıntısın çözülmesi için de bölgede Fırat Elektrik Dağıtım Şirketinin çalışmasının devam ettiği öğrenildi. 
 
Fırat Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nden alınan bilgiye göre, halen Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli’ye bağlı bir çok köye ulaşım sağlanamadığı için elektrik akımı verilemedi. Bugün elektrik verilemeyen Elazığ’ın merkez köyler ile ilçelere bağlı birçok köye akım verilmesi planlanıyor. Malatya, Tunceli ve Bingöl’de yolları açılan köylere arıza ekiplerinin ulaşacağı ve elektrik akımının verilmesi için çalışmalarına gün boyu devam edeceği belirtildi.
 
Kapalı olan ve elektrikleri olmayan köylerde ise yolların açılmasının ardından çalışma yapılabileceği öğrenildi. Elektrik arızaları ile ilgili de yoğun telefon aldığı öğrenilen 186 elektrik arıza hattından da vatandaşların bilgilendirildiği bildirildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler