Kapanan Köy Yolları Ulaşıma Açılıyor

Elazığ'da kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan 362 köy yolunun 340'ı, yapılan çalışmalar sonrası açıldı.

Kapanan Köy Yolları Ulaşıma Açılıyor Güncel
reklam
Elazığ'da kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan 362 köy yolunun 340'ı, yapılan çalışmalar sonrası açıldı. İl Özel İdare Genel Sekterliği'ne bağlı ekipler, geri kalan köy yollarını açmak için çalışmalarına devam ediyor.
 
Kar yağışı ve tipinin etkisini soğuğa bıraktığı Elazığ'da köy yollarını açma çalışmalar devam ediyor. Elazığ Valiliği İl Özel İdaresi Genel Sekterliği'ne bağlı 65 iş makinesi ve 70 personel bir haftadır gece gündüz aralıksız olarak kapanan köy yollarının açılması için çalışmalarını sürdürüyor. Yarım metreyi bulan kar kalınlığı ve tipi nedeniyle zaman zaman zorluklar yaşayan ekipler şuana kadar 340 köyün yolunu açabildi. Geri kalan 22 köy yolunun açılması için de çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor.
 
Ekiplerin öz verili bir şekilde çalışmayan devam ettiğini belirten İl Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, "Yol açma çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. İlk zamanlar yaşanan fırtına ve tipi nedeniyle açtığımız yollar tekrar kapanıyordu. Tipinin durması ile yolları daha rahat açmaya başladık.
 
Şuana kadar 340 köyümüzün yolu açıldı, geri de kalan 22 köy yolunun açılması için ekiplerimiz aralıksız çalışmalarına devam ediyor" dedi. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom