Spor Öyküleri Kitaplaştırıldı

Fırat Üniversitesi (FÜ) Spor Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen spor öyküleri yarışmasından derlenen anılar kitaplaştırıldı.

Spor Öyküleri Kitaplaştırıldı Güncel
reklam
Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Arslan, anıların derlendiği kitapla sporcuların ibretlik yaşam öykülerini gün yüzüne çıkarmayı amaçladıklarını söyledi. 
 
FÜ Spor Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen spor öyküleri yarışmasında derlenen anılar kitap haline getirildi. Kitabın editörü FÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Dr. Cengiz Arslan, spor öyküleri yarışmasıyla gölgede kalmış sporcuları, sporun etik değerlerini, duyulmamış hayat hikayelerini, yaşanmışlıkları, tecrübeleri, hayata olumlu bakmayı sağlayacak öğretileri, zorluklar karşısında mücadele ruhunu ortaya çıkaracak durumları, sporcuların ibretlik yaşam öykülerini gün yüzüne çıkarmayı amaçladıklarını söyledi. Dr. Arslan, "Başlangıçta sadece Elazığ'ı kapsayan yarışma daha sonra Türkiye genelinde yaygınlaştırıldı. İnternet aracılığıyla ülkenin her yerinden müracaatlar aldık. Yarışmanın sonucunda bugüne kadar pek duyulmamış ve içerisinde başarıya giden yoldaki azmi ve zorluklar karşısındaki mücadele ruhunu barındıran sporcu öyküleri ortaya çıktı. Üniversitemiz ile Elazığ Valiliği, İl Özel İdaresi ve Gençli Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile organize edilen spor öyküleri yarışması kapsamında ortaya çıkan spor öykülerinin herkese ulaşması amacı ile bunları kitap haline getirdik. Sporun öykülerle buluşturulacağı güzel bir başlangıcın ilk adımı olan spor öyküleri kitabı başta sporcu, spor bilimci, eğitimci, yönetici ve antrenörler olmak üzere sporun ilgi alanındaki tüm çalışanlara yararlı olmasını ümit ediyoruz" dedi. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom