Kabataş'tan Sistem Dayatılmasına Tepki

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen)

Kabataş'tan Sistem Dayatılmasına Tepki Güncel
Elazığ Şube Başkanı Mehmet Karataş, son aylarda aile hekimliği sisteminde yaşanan sorunların, acil sağlık hizmetlerinde de yaşanmaması için çalışanların içinde olmadığı sistem dayatmalarının kesinlikle yapılmaması gerektiğini söyledi. 
 
Sağlık Sen Elazığ Şube Başkanı Mehmet Karataş, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında sağlık çalışanlarının sorunlarına dikkat çekerek, sorunların çözümü için duyarlı davranılmasını istedi. Karataş, "Halkın sağlık hizmetlerinden memnuniyetinin en yüksek olduğu alanların başında 112 acil sağlık hizmetleri gelmektedir. Son günlerde farklı bir mesai sistemi ve taşeron şoför uygulaması dayatması ile sistemin özüyle oynanmaktadır. Bu duruma karşı olduğumuzu geçtiğimiz haftalarda meslek örgütleri ile birlikte Bakanlığa bildirmiştik. Son aylarda aile hekimliği sisteminde yaşanan sorunların, acil sağlık hizmetlerinde de yaşanmaması için çalışanların içinde olmadığı sistem dayatmalarının kesinlikle yapılmaması gerekmektedir.
 
Ülke genelinde taşeron çalışma sistemi ile ilgili sorunlar yaşanmaktayken, bugün en riskli ve kamu eliyle görülmesi zaruri olan bu alanın taşeron eliyle yürütülmeye çalışılması anlaşılamamaktadır. İstihdam sorununun taşeron sistemi ile değil, atamalarda daha fazla ATT ve paramedik alımıyla giderilmesi gerekmektedir. Yılda yaklaşık 50 bin öğretmen ataması yapılırken, atanan sağlık çalışanı sayısı 15 binin altında kalmaktadır. Atananlarda meslek bazında ayrıldığında sahanın ihtiyacını, özellikle de ATT ve paramedik ihtiyacını karşılamamaktadır. Bu nedenle alım sayısının arttırılarak özellikle ATT ve paramedik ihtiyacının karşılanması gerekmektedir" dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom