Cezaevinde Çig Köfteli Eğlence

Elazığ Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından hükümlülerin topluma yeniden kazandırılması çalışmaları kapsamında ruhsal ve duygusal gelişimlerini desteklemek için tiyatrolu, müzikli ve çiğ köfteli eğlence programı düzenlendi.

Cezaevinde Çig Köfteli Eğlence Güncel
reklam
Elazığ Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından hükümlülere yönelik eğlence programı düzenlendi. Kurum toplantı salonunda gerçekleştirilen programa Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Bilgin Pişkin, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Seyfullah Sarıgül, İdare Mahkemesi Başkanı Ömer Çolak, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Sefer Resuloğlu, Başsavcı Vekili Sinan İnal, Zülfü Ağar Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Nurettin Önsoy, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, kurum müdürleri ve hükümlüler katıldı. Programda müzikli eğlence sırasında hükümlüler çiğ köfte yaptı. 
 
Açılış konuşmasını yapan Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Bilgin Pişkin, amaçlarının hükümlülere cezaevinde kaldıkları süre içerisinde en verimli şekilde fayda sağlamak olduğunu ifade etti. Pişkin, "İnsan varlıkların en şereflisi eşrefi mahlukattır. Zaman zaman hayat döngüsü içeresinde başına istenmeyen beğenilmeyen bazı olaylar gelebiliyor. Bazen birileri bizi zorluyor bazen biz kendimizi farklı bir ortamda buluyoruz ve bu hükümlülük dediğimiz yola giriyoruz. Bazen şartlar bizi buna itiyor. Bunun bir kapalı cezaevi süreci var bir de açık cezaevi süreci var. Burada bulunan arkadaşlar kapalıda geçen sürelerini başarıyla tamamlamıştır ve açıkta bizimle bulunmaya hak kazanmış arkadaşlarımızdır. Şu anda en son Çarşamba günü geldiğimde 290 arkadaşımız burada bizimle birlikteydi. Açık cezaevlerindeki en temel unsur çalışma esasına dayalı kurumlar olmasıdır. Yani bir şeylerin üretildiği, çok büyük faaliyetlere namzet ve üretken bir birimdir açık cezaevi. Elazığ şartlarında açık cezaevindeki 300 kişi için değişik ortamlarda değişik birimlerle anlaşmalar yaparak iş faaliyetleri iş alanları yaratmaya çalışıyoruz. Bu noktada kurumumuzun bir tek amacı vardır. Biz dışarıdaki insanlarla çalışan helalinden kazanan, bize bırakılan alanlarda faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Bunu yaptığımız gibi aynı zamanda kurum içerisinde de kendimizi durmadan iyi motive ediyoruz eğitim birimlerimizle diğer birimlerimizle daima hükümlülerin yararına olan faaliyetleri yapmak ve onların burada değerli bir süre geçirmeleri hedefindeyiz" dedi. 
 
Elazığ Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mahmut Okumuş da, "İnfaz hizmetinin temel amacı, hükümlülerin cezasını çekerken yürütülen eğitim iyileştirme ve iş yurdu faaliyetleri ile özgüvenlerini kazanmış, kendisine ve çevresine duyarlı ruhsal ve duygusal gelişimini tamamlamış, sosyal ve manevi yönden uyumlu bireyler olarak topluma yeniden kazandırmaktır. Biz de kurum olarak bu amaca uygun olarak iş yurdu çalışmaları, eğitim faaliyetleri, sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemekteyiz" diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından hükümlüler tarafından hazırlanan tiyatro gösterileri sahnelendi. Gecede ayrıca kurum tarafından düzenlenen kurslarda başarılı olan hükümlülere başarı belgeleri ve sertifikaları verildi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom