Belediye yemek dağıtacak

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte hazırlıklara başlayan Elazığ Belediyesi çalışmalarında sona geldi.

Belediye yemek dağıtacak Güncel
Ramazan ayının gelmesiyle birlikte hazırlıklara başlayan Elazığ Belediyesi çalışmalarında sona geldi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da özellikle iftarda evine yetişemeyen vatandaşlar için kurulan iftar çadırı ile birlikte on mahallede sıcak aş dağıtım noktası kurulacak.
 
Her yıl olduğu gibi bu yılda Ahmet Aytar Spor Salonu önünde kurulacak olan dev iftar sofrasında binlerce kişi aynı anda iftarlarını açabilecekler. Öte yandan toplu iftar sofrasına gelemeyecekler için de on ayrı mahalle de sıcak aş dağıtım noktası oluşturulacak. Bunun yanı sıra Elazığ Belediyesi tarafından ramazan boyunca yine fakir ve yoksul ailelere kuru gıda paketleri dağıtılmaya devam edilecek. 
 
Elazığ Belediyesi Ramazan ayıyla birlikte otobüs seferlerinde de bazı değişiklikler yaptı. İftar öncesi otobüslerin son hareket saati 19.20 olarak belirlenirken, iftar sonrası seferlere ise saat 21.00’den itibaren başlayacaklar.
 
Halkımızın rahat ve huzur içerisinde bir ramazan geçirmeleri için Belediye olarak her türlü önlemleri aldıklarını ifade eden Başkan Selmanoğlu şunları söyledi:
 
“On bir ayın sultanı Ramazan Ayı başlıyor. Bu kutsal zaman diliminin en sorunsuz ve huzur içerisinde geçirmek amacıyla belediye olarak tüm tedbirleri almış bulunmaktayız. Bu ayın ruhuna uygun olarak bolluk ve bereket içerisinde geçmesi için özellikle dar gelirli hemşerilerimize bir takım sosyal yardımlarımız olacak. Ayrıca iftar saatlerinde herkesi evine zamanında ulaştırmak için otobüs saatlerimizde yeni bir düzenlemeye gittik. Ramazan boyunda kuracağımız iftar çadırlarımızdan sıcak yemek ikramı yapacağız. Yine hazırladığımız kuru gıda paketleriyle işsiz ve dar gelirli ailelerimizin yanında olacağız.”
 
Elazığ Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca yemek dağıtılacak olan dağıtım noktalarıysa şu şekilde belirlendi: Fevzi Çakmak Mahallesi, Apdullahpaşa Mahallesi, Olgunlar ve Sürsürü Mahallesi, Hicret Mahallesi, Gümüşkavak Mahallesi, Aksaray Mahallesi, Ulukent Mahallesi, Çatal çeşme ve Salı Baba Mahallesi, Kızılay ve Karşıyaka Mahallesi ve Çayda Çıra Mahallesi.  
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom