AGD'den Paris Olaylarına Tepki

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Elazığ Şube Başkanı Recep Koca, Avrupa'da İslamiyete ve Müslümanlara yönelik söylemlerin sistemli bir propaganda olduğunu savundu.

AGD'den Paris Olaylarına Tepki Güncel
Fransa’da yayım yapan Charlie Hebdo dergisine yönelik saldırıların yankıları sürüyor. AGD Elazığ Şubesi üyeleri de saldırının ardından İslamiyete ve Müslümanlara yönelik yapılan eleştirileri protesto etmek amacıyla öğretmenevi önünde toplandı. Grup adına açıklama yapan dernek başkanı Recep Koca, saldırıların ardından batı dünyasında İslamiyete ve Müslümanlara yönelik söylemlerin arttığına dikkat çekerek, bu tür söylemlerin sistemli bir propaganda olduğunu savundu. Koca, "Geçtiğimiz günlerde Fransa’nın başkenti Paris’te Charlie Hebdo Dergisine ve çalışanlarına yapılan saldırıya yönelik tepkiler sürüyor.
 
Bu olaya gösterilen ilk tepkilerin derli toplu bir düşüncenin yansıması olmasını zaten beklemiyorduk. Ancak bu saldırının ardından ısrarla İslam’a ve Müslümanlara dil uzatmak sistemli bir propagandadır. 11 Eylül saldırılarının ardından Batı’da oluşturulan İslam terörü imgesinin bu topraklarda yaşayan kalem ve kanaat sahipleri tarafından dillendirilmesi ise elbette bir aymazlıktır. 11 Eylül saldırılarının Endonezya’dan Fas’a enerji kaynaklarının ve enerji nakil yollarının bulunduğu İslam coğrafyasını dizayn etmek üzere tertiplendiği gün gibi aşikardır. 11 Eylül saldırıları öncelikle topyekun İslam’a mal edilmiştir. Batı ile işbirliği yapmayan İslam Ülkeleri terör destekçisi gibi gösterilmiştir.
 
Batı ülkelerinde yaşayan halklarda İslamofobia yani İslam korkusu oluşturulmuştur. Gerekli koşullar sağlandıktan sonra da aralarında sayıları milyonu bulan çocuk ve kadının öldürüldüğü işgal operasyonları yapılmıştır. Hiç utanmadan da bu operasyonların adına bölgeye demokrasi getirmek denilmiştir. Bugün herkes şunun farkındadır ki Batı, bir ülkeye demokrasi götürmekten bahsediyorsa orada bombalar patlayacaktır, orada çocuklar ölecektir, orada kadınlar ölecektir, orada kan akacak, gözyaşı dökülecek ve feryatlar kopacaktır" dedi.
 
Batı aleyhine sloganlar atan grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom