Elazığ'da Yürek Burkan Dram!

Elazığ'da yaşayan 6 kişilik Köse ailesi, çöpten topladıkları bayat ekmekleri yiyerek hayata tutunmaya çalışıyor.

Elazığ'da Yürek Burkan Dram! Güncel
Elazığ’ın merkeze bağlı Sürsürü Mahallesi’nde ikamet eden Köse ailesinin hayat hikayeleri yürekleri dağlıyor. 2 ay önce Şanlıurfa’dan iş umuduyla Elazığ’a gelen aile, umduklarını bulamayınca çöpten yiyecek toplamaya başladı. Baba A.Köse çocuklarının aç kalmamaları için sabahın erken saatlerinden güneşin batımına kadar çöp kutularını dolaştığını ve orada bulduğu yiyecekleri ailesine getirdiğini söyledi. Zor şartlarda yaşam mücadelesi verdiklerini anlatan Köse, "Biz aslen Osmaniyeliyiz. 25 yıl önce Şanlıurfa’ya yerleştik. İş olduğu dönemlerde hamallık yaparak geçimimi sağlıyordum. Orada iş bulamayınca bir umutla Elazığ’a geldim ailemle birlikte. Ama burada da iş bulamadık. Gördüğünüz gibi ayağımda çorap bile yok. Gün içerisinde saatlerce soğuk havaya rağmen çocuklarım aç kalmasın diye çöpten ekmek topluyorum. Evimiz kirada. 200 lira kira ödüyorum. 2 aydır kiramızı ödeyemedik. Yetkililerden ve duyarlı vatandaşlardan yardım bekliyorum" dedi.
 
"EŞİMİN ÇÖPTEN EKMEK GETİRMEDİĞİ GÜNLERDE AÇ KALIYORUZ"
Anne S. Köse de komşularının yardımıyla evlerine halı serebildiklerini ifade ederek, "Allah razı olsun komşularımız bize halı ve birkaç parça eşya getirdi. Bu eşyalar sayesinde çocuklarım yerlere rahatça basabiliyor. Eşim ve 4 çocuğumla birlikte bu küçücük evde yaşam mücadelesi veriyoruz. Çoğu geceler aç yatıyoruz. Eşim çöpten ekmek toplamaya çıktığında çocuklarım yolunu gözlüyor. Ekmek gelmediği günler aç kalıyoruz. Durumumuz iyi değil. Eşime çalışabileceği bir iş istiyoruz. Küçük kızım da hasta. Tedavi olması gerekiyor ama maddi durumumuz yok" diye konuştu.
 
"GÜNDÜZ OKULA GİDİYOR GECE ÇÖPTEN EKMEK TOPLUYOR"
Çok zor durumlarda yaşam mücadelesi verdiklerini belirten Ö. Köse, "Durumumuz çok kötü. Ama halimize şükrediyoruz. Ben gündüz okula gidiyorum. Akşamları da babamla birlikte çöpten ekmek topluyoruz. Bunu yapmaya mecburuz çünkü başka yiyecek bir şeyimiz yok. Ben okuyup meslek sahibi olmak istiyorum. İnşallah bize yardım edilir ve daha iyi şartlarda eğitimime devam ederim" şeklinde konuştu. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom