Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Bu yıl farklı bir format içerisinde gireceklerini belirten Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, kalkınma kurultayının sonuçlarının hayata geçirilmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı Güncel
Elazığ İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü tarafından organize edilen 2015 yılının ilk koordinasyon kurulu toplantısı Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak başkanlığında, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Vali Yardımcısı Üzeyir Yılmaz, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları ile kamu kurumları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katılımıyla yapıldı. 2014 yılında yapılan yatırımlar ve son durumları hakkında bilgiler verilmesinin ardından 2015 yılı için yapılacakların değerlendirildiği toplantıda kalkınma kurultayında belirlenen 16 nihai hedef olduğuna vurgu yapıldı. İl koordinasyon kurulları genelde yapılan yatırımların rakamsal sonuçlarının sunulduğu, arkasından da kısa değerlendirmelerin yapıldığı toplantılar olarak akıllarda kaldığını belirten Vali Koçak, "Bunu gerçekçi bir koordinasyon mekanizması haline getirmek aynı zamanda kalkınmanın bir kaldıracı haline getirebilmek için son 2 koordinasyon kurulu toplantısından da 2 farklı format çıkıyor. 2015 yılına biraz daha farklı bir formatla gireceğiz. Kalkınma kurultayının sonuçlarının hayata geçirilmesi aynı zamanda izleme mekanizmasının başlangıcının yapılması, eylemlerinin bu plana bağlanması diğer yatırımlarla kamu yatırımlarıyla kalkınmanın arasındaki bağlantının kurulması, kuruluşlarımızın 2014 yılı faaliyetlerinin değerlendirilmesi yine yatırımlarının sonuçlarının da yasal olarak izlenmesi ve koordinasyon gerekli konularda karar alınması şeklinde olacak" dedi.
 
Kalkınma kurultayının sonuçlarının hayata geçirilmesinin kendisinden çok daha önemli olduğuna değinen Vali Koçak, "Burada hem kamu, hem özel sektörün kendine düşen birçok görevleri var. Güç odak sektörümüzde 16 nihai hedef belirledik. Bu nihai hedeflerimiz 120 alt stratejik hedefi var, bunları 344 göstergede takip edeceğiz. 344 gösterge kendisinden çok daha fazla eylemi içine alıyor" diye konuştu.
 
Elazığ kalkınma kurultayının sonucunda yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme sunumu ile kurum ve kuruluşların yapmış oldukları yatırımların gerçekleşme durumları hakkında bilgiler verildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom