Köse Ailesine Hayırseverler Sahip Çıktı

İHA muhabirinin önceki gün haberini yaptığı çöpten topladıkları ekmek parçalarıyla hayata tutunmaya çalışan Köse ailesinin bu durumuna hayırsever vatandaşlar duyarsız kalmadı.

Köse Ailesine Hayırseverler Sahip Çıktı Güncel
Köse ailesinin yaşadığı zorluklardan haberdar olan yardımsever vatandaşlar aileye giyim, gıda ve kira yardımında bulundu. Baba Aziz Köse ise özel bir yem fabrikasında çalışmaya başladı.
 
2 ay önce Şanlıurfa’dan gelerek Elazığ’a yerleşen 6 kişilik Köse ailesinin çöpten ekmek toplayarak hayata tutunmaya çalışması yardımsever vatandaşları harekete geçirdi. Elazığ başta olmak üzere birçok şehirden ve yurt dışından çok sayıda hayırsever vatandaş Köse ailesine yardımda bulundu. Şu ana kadar yaklaşık 100 koli yardım malzemesi ulaştırılan Köse ailesi, duyarlı vatandaşlara yardımlarından dolayı teşekkür etti. Anne Semra Köse, çok sayıda gıda kolisinin kendilerine ulaştırıldığını belirterek, "Biz daha önce eşim ve büyük oğlumun çöpten getirdiği ekmeklerle yaşamaya çalışıyorduk. Yardımsever vatandaşlar bizim bu durumuza kayıtsız kalmadı ve bize yardım etti. Şu anda 100 koliye yakın bir yardım malzemesi bize ulaşmış durumda. Mutfak malzemeleri, kıyafetler, çocuklar için bisküvi çeşitleri çok sayıda malzeme geldi. Allah hepsinden razı olsun. Onlar biri darda bırakmadı Allah da onları darda bırakmasın. Ben yardım yapan herkese teşekkür ediyorum" dedi.
 
ÖZEL BİR YEM FABRİKASINDA ÇALIŞMAYA BAŞLADI
Büyük oğlu Özgür ile birlikte çöpten ekmek toplayarak yaşamını sürdüren baba Aziz Köse ise haberin yapıldığı günden itibaren çok sayıda yardım telefonu aldığını ifade ederek, "Allah razı olsun hayırsever vatandaşlar ilk günden beri arayıp yardım etmek istediklerini söylüyor. Bugüne kadar çok sayıda yardım kolisi bize ulaştırıldı. Ben hepsine teşekkür ediyorum. Her şeyden önemlisi benim işe ihtiyacım vardı. Yardımlar gelip geçicidir. Ben bir iş bulup aileme bakmak istiyordum. Sağ olsun hayırsever bir iş adamı bize ulaştı ve iş verebileceğini söyledi. İş görüşmesi olumlu geçti. Bugün de ilk iş günüm. Çok çalışarak aileme sahip çıkacağım ve kimseye muhtaç olmayacağım. Bize yardım eden bütün hayırseverlere teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun" diye konuştu. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom