Çoban'dan Karikatür Tepkisi

Elazığ Anadolu Alevi Kültür Derneği Başkanı ve Alevi dedesi Ali Çoban, Hz. Muhammed (sav) ile ilgili yapılan karikatürlere tepki göstererek, "Peygamberimiz yaşarken de bu saldırılar oluyordu.

Çoban'dan Karikatür Tepkisi Güncel
Kendi peygamberlerine saygısı olmayanların bizim peygamberimize saygı göstermelerini bekleyemeyiz" dedi. 
 
Fransa’da yayın yapan Charlie Hebdo dergisinde yayımlanan karikatürlere tepki gösteren Elazığ Anadolu Alevi Kültür Derneği Başkanı ve Alevi dedesi Ali Çoban, Hz. Muhammed’e (sav) hakaret içeren karikatürleri yayımlayan dergiyi ve ülke içindeki yandaşlarını nefretle kınadığını söyledi. Çoban, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, "Nebiler sultanı alemlere rahmet olan yüce peygamberimize içeride ve dışarıda cahilce ve çirkince saldırılar devam etmektedir. O bir nurdur ve deryayı ummandır. Ona hiçbir leke bulaşamaz. Bu düşmanlık ona duyulan kin ve nefret o müstesna insanın sağlığında da vardı şimdi de var. Kendi peygamberlerine saygı ve sevgisi olmayan toplumların benim yüce peygamberime saygıyı elbette bekleyemeyiz. Ama benim ülkem içerisinde bazı zihniyetler de bu saygısızlığı yaparsa en acı olanı da budur.
 
Benim şefaat beklediğim peygamberime ve Kuran'ıma ve onun surelerine hakaret eden zihniyetleri nefretle kınıyorum. Ali’siz Alevilik söylemlerinde bulunup, Hz. Ali’ye onun ehli beytine dil uzatarak Aleviliği asimile etmeye çalışan küfe Yezidlerine sesleniyorum. Alevilik Allah Muhammed Ali ve ehlibeyt yoludur. Onu yok etmeye ve inanan mümin insanları yoldan çıkarmaya asla ve asla güçleri yetmeyecektir. Çünkü bu mukaddeslerimiz aldığımız nefes damarlarımızdaki kanımızdır. Ey Ebu Cehiller, sizler dün de vardınız bugün de varsınız yarın da var olacaksınız. Sizleri nefretle kınayıp lanetliyorum. Allah, Muhammed, Ali ve ehlibeyt ile Kur'an dostlarına Allah yardımcı olsun. Hak Muhammed Ali yoldaşınız olması dilekleriyle saygılar sunuyorum" diye konuştu. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom