Güvenli Gençlik, Güvenli Gelecek

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan'Güvenli gençlik, güvenli gelecek' projesiyle 4 bin 50 öğrenciye ulaşıldı.

Güvenli Gençlik, Güvenli Gelecek Güncel
Proje kapsamında Türkiye genelinde bir çok ili gezdiren polis, düzenlediği kompozisyon yarışmasında da dereceye giren öğrencilere ödül verdi. 
 
Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği tarafından yürütülen ’Güvenli gençlik, güvenli gelecek’ projesi kapsamında Elazığ Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen kompozisyon yarışmasının ödülleri verildi. Törene Elazığ İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, emniyet personeli, öğrenci ve öğretmenler katıldı. Güvenli gençlik güvenli gelecek projesi dahilinde 2013-2014 eğitim-öğretim yılında, il merkezi ve ilçelerde toplam 56 lise ve dengi okulda 4 bin 50 öğrenciye konferans verildiğini belirten TEM Müdürü Gürkan Uslu, "Konferansların bitiminde ise terör örgütlerinin hedef kitlesi durumundaki gençlerimizi bilinçlendirerek ülkemizin huzur ve güven ortamının devamını sağlama noktasında gençlerimize farkındalık yaratmak amacıyla kompozisyon yarışması düzenlendi. 70 öğrencimiz Mardin ve Şanlıurfa, Konya illeri gezdirildi. 220 öğrencimize Harput, Arkeoloji ve Etnografya Müze gezisi düzenlendi. Öğrencilerimizin çeşitli sosyal aktivitelere katılımı sağlandı" dedi.
 
"BU PROJELER SÜREKLİ DEVAM EDECEK"
Geziler ve çalışmalarla ilgili fotoğraflardan oluşan slayt gösterisinin ardından İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek konuştu. Emniyet Müdürü İşlek, "Bu proje de özellikle terörle mücadele şubesindeki arkadaşlarımızın, milli eğitim müdürlüğümüzdeki öğretmenlerimizin bunda çok büyük emeği var. Güzel bir projeydi. Bu projeler sürekli devam edecek. Çünkü gençliğimiz bizim için önemli. Şimdi sizleri gençlerimizi burada görünce gerçekten her şeyin belirli bir süresi var. Bizim yerimizi gençlerimiz alacak. Bugün benim bulunduğum yerde yarın başka bir genç kardeşim bulunacak. Onun için gençlerimizi biz bilgilendireceğiz. Onlarla birlikte yeni projeleri hayata geçireceğiz" diye konuştu. 
 
"VATANDAŞ VE ÖĞRENCİ İLE EL BİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZ"
Gençlerin ilerideki güvenceleri olduğunu dile getiren İşlek, "O yüzden bütün gençlere burada şunu söylemek istiyorum. Eğitim hayatınız çok önemli, bugünlerin değerini bilin. Okul arkadaşlığı ve bugünlerde edindiğiniz bilgiler ilerleyen yıllarınızda size çok faydalı olacaktır. Kendinizi sürekli yenileyin geliştirin. Çünkü dünyadaki şartlar sürekli değişmekte ve çok hızlı gelişmektedir. Aynı yerde kaldığınız zaman topluma ayak uyduramazsınız. Kendinizi yetiştiremediğiniz gibi topluma da faydalı olamazsınız. Bizde emniyet müdürlüğü olarak şunu biliyoruz. Suçla mücadele etmek bizim görevimiz. Asayişi, huzuru sağlamak görevimiz ama bunu yaparken toplumdaki vatandaşlarımızla ve öğrencilerimizle el birliği halinde çalışma yapmamız gerekiyor. Çünkü biz onlar için burada varız. Bu projede arkadaşlarımızın çok emeği var" şeklinde konuştu.
 
Daha sonra kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek ve İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş tarafından ödülleri verildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom