208 Öğrenci Kutsal Topraklara Uğurlandı

Elazığ'da 208 öğrenci ve velisi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından uygulamaya konulan program kapsamında yarıyıl tatilinde umreye gitti.

208 Öğrenci Kutsal Topraklara Uğurlandı Güncel
Elazığ İl Müftü Yardımcısı Mevlüt Şahiner, velilere seslenerek öğrencilerin gösterdikleri başarıların umre gibi önemli ibadetlerle ödüllendirilmesi gerektiğini söyledi. 
 
Diyanet İşleri Başkanlığının 2014-2015 yılı Umre Organizasyonu ile Elazığ’dan öğrenci, öğretmen ve velilerin de aralarında bulunduğu 208 kişi umreye gönderildi. Elazığ’dan kutsal topraklara umre ibadetini yerine getirmek üzere “Sömestr Tatilinde Öğrenci Öğretmen ve Veli Konaklama Turu” kapsamında umreye gidecekler için Elazığ Havaalanında İl Müftülüğü tarafından uğurlama programı düzenlendi.
 
Müftü Yardımcısı Mevlüt Şahiner, velilere seslenerek derslerinde başarılı olan çocuklarını umre gibi ibadetlerle ödüllendirilmelerini isteyerek, “Bugün müftülük personelimizle birlikte 208 kişiyi Umre ibadetlerini ifa etmek üzere kutsal topraklara uğurluyoruz. Ülkemizde birkaç yıldır öğretmen ve öğrencilere yönelik teşvik söz konusu. Şu anda da öğretmen ve öğrencilerimizden ziyarete katılanlar var. Ben özellikle velilere şunu tavsiye ediyorum. Başarılı öğrencileri umre ile ödüllendirme cihetine gidelim. Bizim kültürümüzde hac ve umrenin ileriki yaşlara münhasır anlayışı var. Halbuki bu ziyaretten öğrenciler başta olmak üzere büyük küçük herkesin alacağı çok şey var diye düşünüyorum” dedi.
 
Öğrenciler de yarıyıl tatilinde kutsal topraklara yolculuk yaparak dini vazifelerini yerine getirecek olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, kendilerine bu konuda destek olan öğretmen, veli ve müftülük yetkililerine teşekkür etti.
 
Çocuklarının küçük yaşta umreye gidecek olmasından dolayı büyük sevinç içerisinde olduklarını dile getiren veliler ise bu ziyarette çocuklara eşlik edecek olmalarının ayrı bir zevk olduğunu vurguladı.
 
Tekerlekli sandalyesiyle kutsal topraklara yolculuk yapan engelli Yusuf Karlıdağ da önceleri Umreye gitmeyi çok istediğini ama bir türlü şartların oluşmadığını ifade ederek, “Şu anda çok mutluyum yarıyıl tatilimi kutsal topraklarda geçireceğim. Herkese çok teşekkür ederim” dedi.
 
Müftü Yardımcısı Şahiner’in duasının ardından öğrenciler, veliler ve öğretmenleri tekbirler eşliğinde kutsal topraklara uğurlandı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom