KETEM 132 Kadına Çeşitli Eğitimler Verdi

Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) tarafından ilçe ve merkezde 132 kadına çeşitli eğitimler verildi.

KETEM 132 Kadına Çeşitli Eğitimler Verdi Güncel
Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından verilen KETEM eğitimleri devam ediyor. Son 1 ay içerisinde KETEM eğitimleri kapsamında il merkezi, Kovancılar ve Palu ilçesinde 132 kadına mamografi, kalın bağırsak, rahim ağzı kanseri taraması yapılırken, çeşitli eğitimler de verildi. Ayrıca 7 sağlık personeli de çeşitli eğitimlerden geçirildi. Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ”Palu ilçesinden 19 kadına kendi kendine meme muayenesi eğitimi verildi. Meme kanseri taraması için mamografisi, kalın bağırsak kanser taraması amacıyla GGK örneği ve rahim ağzı kanser taraması kapsamında HPV örneği alınarak taramalar yapıldı.
 
Kovancılar Toplum Sağlığı Merkezi'ne giderek toplam 22 bayandan rahim ağzı kanser taraması kapsamında HPV örnekleri alındı. Merkezde 91 kadına kendi kendine meme muayenesi eğitimi, kalın bağırsak kanser taraması amacıyla GGK örneği ve rahim ağzı kanser taraması kapsamında HPV örneği alınarak taramalar yapıldı. Ayrıca sağlık personellerinin bilgilerini güncellemek adına toplam 7 sağlık personeline HPV örneği alma tekniği ve prosedürü uygulama eğitimleri verildi” denildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom