Kalorifer Dairesinden Çıkan Duman Korkuttu

Elazığ'ın merkeze bağlı Ataşehir Mahallesi'nde bir apartmanın kalorifer dairesinden yükselen dumanlar paniğe neden oldu.

Kalorifer Dairesinden Çıkan Duman Korkuttu Güncel
Edinilen bilgilere göre olay, Ataşehir Mahallesi Kuvayi Milliye Caddesi’nde bulunan Tekin apartmanında meydana geldi. Saat 09.30 civarında apartman sakinleri kalorifer dairesinden ve çatıdan dumanlar yükseldiğini fark etti. Yapılan ihbarın ardından Elazığ Belediyesi’ne bağlı 3 itfaiye aracı olay yerine gelerek durumu kontrol altına aldı. 
 
Apartman sakinlerinden Aytekin Diri, "Kaloriferimiz kömürle yanıyor. Böyle olunca tabi elektrikler kesildiği zaman devir daim yapmıyor ve ateş alttan yanmaya devam ediyor. Basıncın artması sonucu tahliye borusundan çıkan su sonucu böyle bir olay meydana geldi. İtfaiye ve polis ekipleri geldiler, gerekli çalışmaları yaptılar. Şu an her şey normal" dedi. 
 
İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 saatlik çalışmasının ardından kalorifer kazanının içerisindeki ateş boşaltılarak soğutma işlemi yapıldı. Apartman sakinleri de çalışmaları meraklı gözlerle izledi.
 
Elektriklerin kesilmesi nedeniyle kalorifer kazanında gaz sıkışması meydana geldiği ve bu sebeple buhar çıktığı tahmin edilen olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom