Suriye'ye 23 Tır Yardım Kampanyası

Elazığ Belediyesi ile İnsan Hak ve Hürriyetleri Vakfı (İHH) Elazığ Şubesi tarafından Suriyeli kardeşlerimize yönelik yardım kampanyası başlatıldı.

Suriye'ye 23 Tır Yardım Kampanyası Güncel
'10 Milyon İnsan Aç; Aş Ol Çare Ol Umut Ol; Elazığ Suriye'yi Unutma' sloganlarıyla başlatılan kampanya kapsamında, 23 tır un ve battaniye toplanması Elazığ Belediyesi Suriye'de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayarak, vahşeti yaşayan Suriyelilere destek amacıyla İHH Elazığ Şubesi ile ortak bir yardım kampanyası başlattı.
 
Özellikle kış aylarında büyük gıda sorunu yaşanan bölge insanına destek amacıyla Belediye İş Merkezi'nde açılan büroda toplanacak un ve battaniye, kısa sürede bölgeye ulaştırılacak. Kampanyanın başlatılması nedeniyle düzenlenen törene, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve İHH Elazığ Şube Başkanı Metin Kılıç ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 
Törende konuşan İHH Elazığ Şube Başkanı Metin Kılıç, Suriye'de krizin başladığı günden itibaren soruna hep duyarlı olduklarını ifade ederek, bugüne kadar Elazığ'dan bölgeye 27 tır yardım ulaştırdıklarını söyledi. Elazığ Belediyesi'nin katkılarıyla başlatılan bu kampanyayla toplanacak yardımların da kısa sürede bölgeye ulaştırılacağını dile getiren Kılıç, Elazığ halkının kampanyaya daha önceden olduğu gibi hassasiyet göstermelerini beklediklerini kaydetti. 
 
Daha sonra söz alan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise kampanyanın önemine vurgu yaptığı konuşmasında, "Biz Müslümanlar olarak yeryüzündeki bütün mazlumların yanında olmamız gerektiğine inanan insanlarız. Şarktaki müminin ayağına diken battığında, garptaki müminin içinin sızlaması gerektiğine inanan insanlarız. Çevremizde Müslümanlara yönelik yapılan zulümleri hepimiz biliyoruz. Bunun en bariz örneğini devlet zulmü olarak Suriye'de yaşıyoruz. Suriye'deki Müslüman kardeşlerimiz ıstırap içinde, Suriye kan gölü halinde. Bugün İHH ile birlikte Suriye'deki kardeşlerimiz için bir yardım kampanyası başlatıyoruz. 
 
İHH hem yurt içinde, hem yurt dışında yapmış olduğu yardımlarla kendini ispat etmiş, bu işi en iyi şekilde yerine getiren yardım kuruluşlarımızdan biridir. Bütün Elazığlı kardeşlerimizin de bu kampanyaya destek vereceğini biliyorum" diye konuştu.
 
Açılan büronun bir merkez olduğunu ancak kampanyaya katılmak isteyen vatandaşların ALO 153 hattını aramaları halinde de Belediye ve İHH'ya ait araçlarla yardımların istenilen noktadan alınabileceğini dile getiren Başkan Yanılmaz, "Rabbimin yeryüzündeki bütün zulümlerin yok olduğu günü göstermesinidiliyorum" dedi. Konuşmaların ardından edilen dualarla büronun açılışı yapılarak, kampanya başlatıldı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom