Elazığlı Esnaflar Faizsiz Krediden Umutlu

Elazığ'da kaybolmaya yüz tutmuş meslekleri yapan esnaflar faizsiz krediden umutlu.

Elazığlı Esnaflar Faizsiz Krediden Umutlu Güncel
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı esnafa faizsiz kredi haberiyle piyasanın canlanacağını ve unutulan mesleklerin yeniden hatırlanmaya başlayacağını düşünüyor. 
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun geçtiğimiz günlerde açıkladığı esnafa faizsiz kredi haberi esnafları sevindirdi. Elazığ’da Şıra Meydanı olarak bilinen tarihi mekanda mesleklerini icra etmeye çalışan esnaf, faizsiz krediyle piyasanın canlanacağını söyledi. On yıldan beri bıçak bileme işi yapan İbrahim Çağan, faizsiz kredi haberinin sevindirici olduğunu belirterek, "Başbakan tarafından açıklanan faizsiz kredi haberi bizleri mutlu etti. Kaybolmaya yüz tutmuş meslekler bu sayede kurtulabilir. Tabi ki bu işte eleman yetiştirmek çok önemli. Eğer ustalar eleman yetiştirebilirse bu meslekler kaybolmaz. Hükümetimiz çok önemli bir iş yaptı faizsiz kredi vererek. Faydalanılması gerekir" dedi.
 
Elazığ’ın tek semercisi olan Ahmet Semerci de uzun yıllardı bu mesleği icra ettiğini kaydederek, "Devletin vereceği krediden ben de faydalanmak isterim. Gerekli başvuruları yapacağım. Eğer kredi alırsam bu mesleğin devam etmesi için çırak alacağım. Ben öldükten sonra bu mesleği Elazığ’da yapan olmayacak. İnşallah eleman yetişir ve bu meslek de unutulmaktan kurtulur" diye konuştu. 
 
Krediden faydalanılması gerektiğini kaydeden esnaf, kendilerine bu imkanın tanınmasından dolayı yetkililere teşekkür etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom