FÜ'den Elazığ Emniyetine Simülatör Cihazı

Fırat Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu ile Mekatronik Mühendisliği bölümü tarafından ortak bir çalışmayla Emniyet Müdürlüğü için çarpma ve takla simülatörü üretildi.

FÜ'den Elazığ Emniyetine Simülatör Cihazı Güncel
Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde trafik kazalarına dikkat çekmek için kullanılacak olan çarpma ve takla simülatörü Fırat Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu ile Mekatronik Mühendisliği bölümü tarafından yapıldı. Sivil Havacılık Yüksekokulu’nda incelemelerde bulunan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazez ile Genel Sekreter Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı yapılan simülatör cihazlarını inceledi.
 
2014 yılında Elazığ Emniyet Müdürlüğü'nün isteği üzerine böyle bir çalışma başlattıklarını belirten Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kaya, 2 ay gibi kısa sürede emniyet kemeri ile ilgili 2 tane test cihazının üretimini yaptıklarını ifade etti. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ise, "Sürücülere emniyet kemeri kullanma bilincinin önemini sağlamak amacıyla 2 adet simülatör cihazı tamamlanarak Emniyet Müdürlüğü‘ne teslim edildi. Bütün paydaş kurumlarla olduğu gibi Emniyet Müdürlüğümüzle de işbirliği çerçevesinde bu faaliyet gerçekleşmiştir. Bundan sonra da bu tür faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Yapılan simülatör cihazlarının Emniyet Müdürlüğümüze hayırlı olmasını diliyor, yapımında emeği geçen herkesi kutluyorum" dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom