Elazığ EMİTT-2015 Fuarı'nda Tanıtıldı

Elazığ, Avrupa'nın en büyük 5. turizm fuarı olmayı başaran EMITT'te tanıtıldı.

Elazığ EMİTT-2015 Fuarı'nda Tanıtıldı Güncel
19 yıl içinde Avrupa’nın en büyük 5. turizm fuarı olmayı başaran EMITT (Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat) Fuarı;  turizm profesyonelleri, sektör çalışanları ve tatilcilerin katılımları ile 22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında İstanbul -Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
 
Bu yıl  19. düzenlenen EMITT Fuarına, 71 ülkeden 4 bin 500 kurum, kuruluş ve belde TÜYAP fuar alanının tüm salonlarında  katılım sağlandı. Fuara, Elazığ Valiliğinin koordinasyonu ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün öncülüğünde, Fırat Kalkınma Ajansı, ilimizde faaliyet gösteren Kültür ve Turizm Bakanlığından İşletme Belgeli Oteller ve Seyahat Acentaları  katıldı.
 
Fuar’da 5. Salonda ve 64 m² alanı olan 532 no’lu stand,  Elazığ’ın doğal güzelliklerinin ve tarihi mekânlarının bulunduğu posterlerle süslenerek,
 
Stand’ta, Fuar süresince Müdürlüğümüzce hazırlanan tanıtım meteryalleri Broşür, Harita, Tanıtım CD’si, Tanıtım Afişi, El Çantası, Tükenmez Kalem, Kurşun Kalem dağıtılmış  ve damak tadı olarak Orcik, Ağın Leblebisi, Çedene Kahvesi, Pestil, Orcik Şekeri, Dut, Badem Şekeri ikram edilmiştir. Oyalı Yazma, Sofra Bezi ve 8 Köşeli Şapka gibi ilimizi sembolize eden hatıra eşyalar standı ziyaret eden misafirlere hediye edilmiştir.
 
Tarihi ve kültürel mirasıyla Harput, Hazar Gölü ve Batık Şehir, Keban Çırçır Şelalesi, Hazarbaba Dağı ve Kayak Merkezi, Golan Kaplıcaları ile tarihin ve güzelliklerin bir arada olduğu  “Huzur Adası Elazığ” Fuar’da tanıtılmıştır.
 
Turizm profesyonellerinin katıldığı fuarda ilimizin turizm tesis sahiplerinden Akgün Oteli, Ramada Oteli, İlbey Oteli, Hartur Seyahat Acentası, Zerka Grup, Balak Turizm ve Kuvars Turizm ve yetkilileri de, tur operatörleri ve seyahat acentaları yetkilileri ile görüşme imkanı sağlandı.
 
 Bu Fuarda önemli bir hedefte tanıtımın yanında turizmle uğraşan sektör temsilcilerinin önümüzdeki turizm sezonunda yapacakları bağlantılar için çalışmalar yapmak ve turizmi geliştirmektir. İlk iki gün 22-23 Ocak tarihlerinde profesyonellerin yoğun olarak iş görüşmeleri şeklinde geçen fuar 24-25 Ocak tarihlerin de ise halkın daha fazla katılımı ile gerçekleştirildi. 
 
Fuarın, ilimizin tanıtım çalışmaları ve turizm sektörü için olumlu neticeler doğuracağına inanıyoruz. Gerek resmi yetkililer gerekse sektör temsilcileri ile çok sayıda iş görüşmesi gerçekleştirilmiştir. 
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom