Elazığspor'dan PFDK Kararına Tepki

Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk, PFDK'nın teknik direktör Ümit Özat'a verdiği 7 maçlık cezaya tepki göstererek, “Hami Mandıralı köy kurnazlığıyla hareket ediyor. Aynı ceza ona da verilmeli” dedi.

Elazığspor'dan PFDK Kararına Tepki Spor
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından Antalyaspor maçındaki davranışları nedeniyle Elazığspor’a 7 maç ceza verilmesi Elazığspor kulübü tarafından tepkiyle karşılandı.
 
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan kulüp başkanı Selçuk Öztürk, Elazığspor'a çok acımasız ve gaddar davranıldığını vurgulayarak, “Geçen seneden gelen olaylar da böyle. Şimdi takip ediyorum Antalyaspor taraftarı maçta dünya kadar küfür etmiş ama Antalyaspor’a ceza yok. Bize gelince Ümit hocamız 7 maç ceza alıyor. Giresunspor maçından da bunu yaşadık biliyorsunuz. Tahkim Kurulu’na kadar gittik hiçbir indirim yapılmadı. Yani ben geçen gün federasyondaydım, gerekli yetkililerle görüştüm. Giresunspor maçını da tekrar dile getirdim. Yani bütün yöneticilerimizi 100 gün 110 gün hak mahrumiyeti cezaları vereceksin, çok ciddi para cezaları vereceksin, tarafsız sahada bir de seyircisiz oynama cezasına çarptıracaksın. Sanki burada biz hakemi dövmüşüz, ayağımızın altına almışız, katletmişiz. Komik şeyler bunlar. Biz kimseden de çekinmeyiz. Ucu nereye giderse gitsin. Gerekli tavrı da sergiliyoruz sergilemeye de devam edeceğiz. Elazığspor hakkını arar. Hakkımız verilmiyor o ayrı bir konu ama biz yine ararız. Yine her platformda mücadele ederiz. Orada Hami hoca uyanık bir şekilde köy kurnazlığıyla dönüyor değerli hocamıza küfür ediyor, hocamızı tahrik ediyor, hakem onu görmüyor. Hami bir el hareketiyle arkasını dönüp gidiyor. Hocamız da orada cevap verince burayı yak oraya hiçbir ceza yok. Hocam atılıyorsa Hami hocanın da atılması lazım. Adalet budur. Ne ceza alıyorsak Hami Mandıralı'nın da alması lazım. Bu konuda da Tahkim Kurulu’na giderek haklarımızı sonuna kadar savunacağız” ifadelerini kullandı.
 
ÖZAT: "ŞERİAT HER PARMAĞI AYNI UZUNLUKTA KESMELİ"
Türkiye’de futbol hukuku ile normal hukukun karıştırıldığını savunan teknik direktör Ümit Özat ise, “Şeriatın kestiği parmak acımaz derler de şeriat her parmağı aynı uzunlukta ve kısalıkta kesmeli. Önce şunu ifade edeyim. Ben dün başkana da sportif direktörümüze de büyük bir ceza olduğunu gerekirse görevi bırakabileceğimi söyledim. Sağ olsunlar kendileri bu yola beraber çıktığımızı, beraber devam edeceğimizi söylediler. Çünkü ben bu işten Elazığspor’un zarar görmesini istemiyorum. Takımın başına her çıktığımda takım galip gelecek diye bir şey de yok. Antrenörün işi antrenman sahasında. Hep ifade ettiğim bir şey var. Bir antrenör saha kenarında çok fazla çırpınıyorsa demek ki hafta içi bir şeyleri doğru dürüst çalışmıyor demektir. Bu benim ifadem, bizim çırpınışlarımız niye? Gerek oyun içerisindeki kararlara gerek oyuncularımıza sesimizi duyurma adına biraz daha yüksek sesle konuşmalar oluyor. Ama ben 37 yaşında bir teknik adamım. Ben hayatımda böyle bir ceza görmedim. Türkiye’de futbol hukukuyla normal hukuku karıştırıyorlar” dedi.
 
Elazığspor Kulübü 7 maçlık cezanın yeniden değerlendirilmesi için Tahkim Kurulu’na başvuracağı belirtildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom