F.Ü Besyo 130 Öğrenci Alacak

Fırat Üniversitesi (FÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) bünyesinde bulunan bölümlere 130 öğrenci alacak

F.Ü Besyo 130 Öğrenci Alacak Spor
Fırat Üniversitesi (FÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) bünyesinde bulunan bölümlere 130 öğrenci alacak. Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, 2013-2014 Akademik yılında BESYO bünyesinde bulunan 5 bölüme öğrenci alınacağı belirtildi.
 
 Açıklamada, görüşlerine yer verilen FÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Cengiz Arslan, 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında FÜ BESYO Özel Yetenek Sınav programının internet üzerinden online olarak yapılacağını kaydetti. 
 
 Bu sistemin Türkiye'de bu alanda ilk uygulama olacağını, adayların sınav başvurularının 15 Temmuz'da başlayacağını aktaran Arslan, sınav sistemi hakkındaki tüm bilgilere http: //besyobasvuru.firat.edu.tr adresinde yer alan "Fırat BESYO 2013 Sınav Kılavuzu" sayfasından ulaşılabileceğini bildirdi.
 
 Arslan, sınav başvurusu ve kesin kayıt esnasında istenen spor özgeçmiş ve diğer belgelerle ilgili beyanların, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Spor Federasyonları, ÖSYM gibi resmi kurumlar aracılığıyla özenle araştırılacağını ifade etti.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom