Ağaç Köklerinden Geyik Yaptı

Elazığ'ın Palu İlçesi'ne bağlı Beyhan Belde Belediyesi'nde çalışan Murat Bahçeci'nin topladığı ağaç köklerinden yaptığı sanat eserleri görenleri hayrete düşürüyor.

Ağaç Köklerinden Geyik Yaptı Güncel
Birbirinden farklı 80 eser yapan Bahçeci’nin son yaptığı ‘Geyik’ ise görenler tarafından beğeniyle izleniyor. 
 
Beyhan Belediyesi’nde barajlarda çalışan Murat Bahçeci, hobi olarak başladığı ağaç köklerinden motifler sanat eserine dönüştü. Otomobillerden, hayvanlara kadar bir çok eser yapan Behçeci, son olarak orijinal boyutta bir geyik yaptı. Beyhan Belediyesi’nde çalıştığını ifade eden Murat Bahçeci, "Barajda çalışıyordum, sürekli dışarı çıktığım için ağaç kökleri dikkatimi çekti. Sürekli farklı figürler görüyordum çağrışım yapınca nasıl değerlendiririm düşüncesine girdim. İlk başlarda birkaç parça yaptım arkadaşlar beğendi. Çalışmalarımı arttırınca da yaptığım şeyleri sergileme ihtiyacı duydum" dedi.
 
Daha önce tek parça ağaç köklerinden eserler yaptığını ancak zamanla kök birleştirmeye yönlendiğini anlatan Bahçeci, "Küçük parçalar yaparak hataları giderdim. Kendime güvenim gelince de büyük olarak geyik yapmaya karar verdim. Geyiği yapmak yaklaşık 1 ay sürdü. Bundan sonra ki hedefim sürekli büyük eserler yapmak" diye konuştu. 
 
Geyikten sonra kendisinin ilk önce küçük modellerini yaptığı klasik otomobillerin orijinal boyutlarını yapmak istediğini ifade eden Bahçeci, "Otomobillerden sonra at, boğa ve aslan yapmak istiyorum. Gerekli atölye ve imkanı bulabilirsem bunları yapmayı düşünüyorum" şeklinde konuştu.
 
Aralarında otomobil, geyik ve çeşitli hayvan figürlerinden oluşan 80 parça sanat eserinin yer aldığı ‘Köklerin Dili’ sergisini açan Bahçeci, çalışmaları için destek istedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom