Sporcu Başkandan Spora Destek

Taekwondo branşında birçok başarıya imza atan ve sayısız sporcu yetişmesine vesile olan Başkan Mücahit Yanılmaz, “benim sporum” dediği Taekwondo çalışmalarının yapıldığı Elazığ Belediyesi Spor Merkezi'ni ziyaret etti.

Sporcu Başkandan Spora Destek Spor
Çalışmalar hakkında Taekwondo siyah kuşak üçüncü dan antrenör Nihat Yılmaz’dan bilgiler alan Başkan Mücahit Yanılmaz, bu spora çok küçük yaşlarda başladığını ve şimdi de Elazığ’da çocukların ve gençlerin, Mustafapaşa Mahallesi’ndeki Elazığ Belediyesi Spor Merkezi’nde Taekwondo eğitimi almaya başladıklarını kaydetti.
 
“Bundan sonra çocuklarımızın yapması gereken şey, birincisi idmanlara düzenli devam etmeleri, ikincisi evde kimseye ve kendinize zarar vermeden ara sıra bu öğrendiklerini tekrar etmek,  üçüncüsü ise kendinize güvenmektir.” Diyen Başkan Mücahit Yanılmaz, minik sporculara hitaben yaptığı konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
 “Kendinize güvenin ve ilk önce Elazığ’da şampiyon, sonra bölge şampiyonu ve daha sonra Türkiye Şampiyonu olup, milli takımı en iyi şekilde temsil ederim diye kendinizi motive edin. Burada çok değerli ve çok da başarılı bir hocanız var. Salonda ne eksiğiniz olursa biz Elazığ Belediyesi olarak bunu gidereceğiz. Yeter ki siz başarılı olun, güzel bir ortamda spor yapın ve milli takıma girecek düzeye gelip ay yıldızlı formayı en iyi şekilde temsil edin.”
 
Konuşmasının ardından sporculara idmanlar hakkında da bilgiler veren Başkan Yanılmaz, hareketleri doğru yapan sporcuları tebrik ederek yanlış yapanlara da doğrusunu gösterdi. 
 
ÜCRETSİZ KURS KAYITLARI SÜRÜYOR
Mustafapaşa Mahallesi’nde bulunan Elazığ Belediyesi Spor Merkezi’nde 6-13 yaş aralığında sürdürülen ücretsiz Taekwondo kursularına kayıtlar devam ederken, haftanın 4 günü idman yapan sporcular hem bedensel hem de ruhsal gelişim açısından önemli mesafe kat ediyorlar. 120 sporcu şuan merkezden faydalanırken bu sayının önümüzdeki günlerde artması bekleniyor. 
 
Mustafapaşa Mahallesi’nde bulunan Elazığ Belediyesi Spor Merkezi’nin yanı sıra Ataşehir Mahallesi’nde bulunan Elazığ Belediyesi Spor Merkezi’nde de yakın zamanda kursların başlayacağı öğrenildi.
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom