Elazığ'ın En Doğusunda Batı Müziği Keyfi

Elazığ'ın Karakoçan ilçesine bağlı Sarıcan beldesinde öğrencilere gitar kursu veriliyor.

Elazığ'ın En Doğusunda Batı Müziği Keyfi Güncel
Sarıcan Belediye Başkanı Faruk Aydın, doğuda batı müziği keyfi yaşandığını ifade ederek, "Beldemizde bu günleri görmek beni gururlandırıyor" dedi.
 
Elazığ’ın Karakoçan ilçesine bağlı Sarıcan beldesindeki Sarıcan Ortaokulu’nda eğitim gören öğrenciler, derslerinin yanı sıra batı müziği de öğrenme imkanı buluyor. Elazığ Valiliği'ne bağlı Gençlik Merkezi’nde verilen gitar kursuyla öğrenciler doğuda batı müziği öğrenmenin keyfini yaşıyor. Sarıcan Ortaokulu müzik öğretmeni Ekrem Arslan tarafından verilen eğitimlerde öğrenciler gitar çalmayı ve batı müziğinin inceliklerini öğrenme fırsatı buluyor.
 
Yaklaşık 180 öğrencinin eğitim aldığı okulda tüm öğrencilerin gitar kursuna ilgi gösterdiğini anlatan Arslan, "İlgi oldukça yoğun. Bir kurs açmak istediğimizde sınıfları dolaştık. Bütün sınıflardan herkes bu kurslara katılmak isteğini söyledi. Gitar batı enstrümanı ama yerli şarkılar sözlerle çok güzel bütünleşebiliyor. Biraz da öğreticiye bağlı bir şey aslında. Bütün öğrencilerin müziğe ilgisi var ama çok üstün yetenekli bir kaç öğrenci de var. Biz doğuda batı müziğinin hayat bulmasını önemsiyoruz. Öğrenciler de bu konuda çok istekli" şeklinde konuştu.
 
Sarıcan Belediye Başkanı Faruk Aydın da beldede böylesi bir faaliyetin yürütülmesinden dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, "Sarıcan’da doğmuş büyümüş biri olarak bu günleri görünce gururlanıyorum. Öğrencilerin kendilerini geliştirmesi taraftarıyız. Sanatla müzikle her alanda öğrencilerimizin kendini yetiştirmesini istiyoruz. Hayatta sadece doktor olmak öğretmen olmak yetmiyor donanımlı olmak da çok önemli" diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom