Ebegemliler İş Sahibi Oldu

Elazığ Belediyesi tarafından gençlere iş imkanı sağlamak amacıyla başlatılan EBEGEM kursunun ilk mezunları, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın katıldığı törenle sertifikalarını aldılar.

Ebegemliler İş Sahibi Oldu Güncel
EBEGEM bünyesinde açılan 'Parekende Satış Elemanı Yetiştirme Kursu'ndan mezun olan gençlere sertifikalarının verilmesi amacıyla düzenlenen törende konuşan Yard. Doç. Dr. Özcan Demir, "EBEGEM'in birinci kursunu tamamladık ve katkılarından dolayı Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Mutlu olduğumuz taraf şu ki arkadaşlarımızın çoğu işbaşı yaptılar ve işlerine devam ediyorlar. Bu EBEGEM'in ilk aşamasıydı. Sizler EBEGEM'in ilk kursunun, ilk öğrencilerisiniz. Sizler sektöre göndermiş olduğumuz elçilerimizsiniz. Hizmetin ve eğitimin kalitede yol açtığı olumlu etkileri sizlerle birlikte göreceğiz ve yaşayacağız" dedi. 
 
Törende konuşan Başkan Yanılmaz ise bu günün çok özel bir gün olduğunu belirterek, "EBEGEM bünyesinde düzenlemiş olduğumuz ilk kursumuzun ilk mezunlarıyla birlikteyiz. Biz hem aday adaylığımız, hem adaylığımız sürecinde EBEGEM'den çok bahsetmiştik. O günlerde EBEGEM pek çok kişi için seçim döneminde sarf edilen bir cümle olarak algılanmıştı. Ancak seçim sonrası EBEGEM'in yapmış olduğu çalışmalar, seçim öncesi söylediğimiz sözlerin ne kadar anlamlı olduğunun bir göstergesi oldu. Bu seçimlerden çok önce başlatılan bir alt yapı çalışmasının sonucudur" dedi. 
 
Belediyeciliği sadece yol, kaldırım, park yapma olarak hiçbir zaman görmediklerini anlatan Başkan Yanılmaz, "EBEGEM Elazığ ekonomisinin gelişmesinde çok büyük bir görev üstlenmiştir. Ekonomi sadece yatırımla olmuyor. Yatırımı yaptıktan sonra eğer çalışacak kalifiye elemanlar yoksa, o yatırımdan verim almanız mümkün değil. Elazığ her gün biraz daha büyüyor, yeni mağazalar açılıyor. Zincir mağazaların Elazığ'daki temsilcileri oluşmaya başladı. Buralarda ne kadar güzel hizmet verilirse, o kadar fazla yeni mağazalar açılır.  Bu nedenle biz ilk kursumuzu perakende satış elemanı yetiştirme alanında açtık. Sizler buradan mezun oldunuz, çalıştığınız yerlerde mesleğinizi en güzel şekilde icra ediyorsunuz. Sizler aynı zamanda bizlerin turizm elçilerisiniz. EBEGEM'in eğitimlerinin farklı alanlarda devam edecek. EBEGEM daha da büyüyerek Türkiye'ye örnek olacak" diye konutu. 
 
"BÜYÜK HEDEFLERE DOĞRU İLERLİYORUZ"
Fırat Üniversitesi ve Elazığ Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan 'Anne Üniversitesi'ne kayıtların başladığını anlatan Başkan Yanılmaz, "Anne Üniversitesi'ni Türkiye'de açan dört il var. İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep. Beşinci il biziz. Bunu söylememin amacı Elazığ bu ligde mücadele ediyor. Biz Elazığ'ı büyütürken, geliştirirken, zenginleştirirken hedefimizi bu noktada tuttuk. Yakın değil, büyük hedefler ortaya koyduk. Büyük hedeflere doğru adım adım ilerliyoruz" dedi. 
 
EBEGEM BÜNYESİNDE ULUSLARARASI KURUMLARCA DESTEKLENEN YENİ BİR KURS AÇILIYOR
EBEGEM bünyesinde, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı kapsamında, TC Kalkınma Bakanlığı, Microsoft ve Habitat desteğiyle 'Bilenler Bilmeyenler Bilgisayar Öğretiyor' kursu düzenlenecek. Yard. Doç. Dr İlyas Somunkıran kursla ilgili olarak yaptığı açıklamada, ilki eğitmen yetiştirme amacıyla Cuma günü başlayacak olan kursta, daha sonra halkımıza yönelik eğitimler verileceğini söyledi. Konu hakkında bir açıklama yapan Başkan Yanılmaz ise, "Kalkınma Bankası, Birleşmiş Milletler Kalkınma Ajansı, Habitat ve Microsoft işbirliğiyle EBEGEM bünyesinde 'Bilenler Bilmeyenler Bilgisayar Öğretiyor' konulu bir eğitim verilecek. Bilenler bilmeyenlere öğretiyor mantığı mükemmel bir eğitim şeklidir. Bu kursun Elazığ'daki bilgi işlemle ilgili Microsoft programıyla ilgili çok önemli bir açığı dolduracağına inanıyorum" dedi.
 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom