20 Yetiştiriciye Damızlık Boğa

Elazığ Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Elazığ'ın Karakoçan ilçesi ve merkezde 20 yetiştiriciye hayvancılık yatırımı destekleme kapsamında damızlık boğa dağıtıldı.

20 Yetiştiriciye Damızlık Boğa Güncel
Bölgesel gelişmişlik farklarının azaltılmasına yönelik olarak Doğu Anadolu (DAP), Güneydoğu Anadolu (GAP), Konya Ovası (KOP) ve Doğu Karadeniz (DOKAP) projeleri kapsamındaki illerde hayvancılık yatırımlarının desteklenmesi çerçevesinde Elazığ'da da 20 yetiştiriciye boğa dağıtıldı.
 
Proje kapsamında bilgi veren İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Vekili İsmail Gürbüz, "Ahır, ağıl tadilatı veya yeni yapılacak kapalı ve yarı açık sistemli ahır ve ağılları kapsayacak şekilde yatırımın gerçekleşme tutarının yüzde 50’si oranında hibe desteği uygulanıyor. Bunların yanı sıra damızlık erkek hayvan alımı konusunda ise, damızlık boğa, damızlık koç, teke alım tutarının yüzde 80 oranında hibe desteği veriliyor. Bu proje kapsamında Karakoçan İlçesinde 18 yetiştiriciye ve merkez de ise 2 yetiştiriciye olmak üzere toplam 20 baş damızlık boğa dağıtımı yapıldı" dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom