İzleme Komitesi'nin İlk Toplantısı Yapıldı

Elazığ Kalkınma Kurultayı toplantılarının ardından kurulan İzleme Komitesi'nin ilk toplantısı yapıldı.

İzleme Komitesi'nin İlk Toplantısı Yapıldı Güncel
Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu toplantı salonunda Kalkınma Kurultayı İzleme Komitesi’nin ilk toplantısı Vali Ömer Faruk Koçak, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, vali yardımcıları, belediye başkan yardımcıları, komite başkanları ve üyelerinin katılımıyla yapıldı. Gelecek için herkesin görevinin olduğunu belirten Vali Ömer Faruk Koçak, "Yarın değil, bugün başlıyor, Elazığ diye sonuçlandırdığımız ve gelecekte neler yapacağımızı göstergeleri ile ortaya koyduğumuz Kalkınma Kurultayı’nın sonuçlarını izlemek üzere bir araya geldik.
 
2015 yılında yapacağımız somut faaliyetleri konuşacağız. Kurultay’da ortak olarak sahipleneceğimiz bir karar çıkmıştı. Şimdi izleme komitelerimizin çok önemli bir görevi yerine getireceğini düşünüyorum. Biz Elazığ’ın kamu yöneticileri olarak hesap verebilirliği, şeffaflığı en ileri derece de uygulamaya kararlıyız. Şüphesiz uygulama sırasında her insanın olaya farklı bakış açıları kaçınılmaz olduğu için sonuçlar hakkında da fikirlerinin farklı olması da kaçınılmazdır. İzlemenin başlangıcını yapmak için arkadaşlarımızla bir araya geldik, detaylarını görüşeceğiz. İlimizin kalkınması için bu sürecin önemli olduğunu düşünüyorum" dedi. 
 
Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da, "Birinci kurultayı yaptık, ikinci kurultayda kararlarımızı aldık. Odak sektörlerimizi belirledik ve bugün izleme komitemizle birlikteyiz. Biz 1 yıllık süreç içerisinde yapılan çalışmaların verimli hale gelmesini istiyorsak izleme komitesinin 2023'lere 2050’lere kadar devam edecek süreçtir. Bu süreçte hepimizin yapacağı görevler belirlidir. Dolayısı ile biz kalkınma kurultayının çalışmalarına başlarken usulen bir toplantı yapmadık. Elazığ’ı geleceğe taşıyacak, büyüyecek, zenginleşecek, bölgesinin kıskanacak örnek bir kenti yapacak bir çalışmaya başladık. Şimdi bu çalışmanın verilerinin toplama zamanı" şeklinde ifade etti.
 
Konuşmaların ardından izleme komitesinin çalışmaları ile ilgili sunumlar yapıldı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom