Elazığ ve Malatya Birlikte Bir Güç

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bu haftaki dost meclisi toplantısını gerçekleştirdi.

Elazığ ve Malatya Birlikte Bir Güç Güncel
MÜSİAD Elazığ Şubesi tarafından düzenlenen Dost Meclisi toplantısına bu hafta Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Vartaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata, AK Parti İl Başkanı Nusret Çoban katıldı. Konukları, MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Av. İbrahim Gök ve üyeleri karşıladı.
 
Malatya ile Elazığ arasında kadimden beri devam eden çok özel bir dostluk olduğuna vurgu yaparak konuşmasına başlayan MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Av. İbrahim Gök, "Her ne kadar birileri bunu farklı noktalara taşıyorsa da biz kardeş komşu şehirlerin bundan sonra ki süreçte de el ele kol, kola bölgesine yapılacak yatırım ve hizmetlerde birlikte hareket etmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Malatya’nın ticareti ve sanayisinin gelişmesi Elaziz’i de etkileyecektir. Elaziz’deki gelişmelerde Malatya’yı etkileyecektir. Bugün Malatya’da yaklaşık 100 bin civarında Elazizli, Elaziz’de de 20 bin Malatyalının olması bu dostluğunu köprülerinin var olduğunu gösteriyor. Tabi ki biz iş adamıyız neticede ticareti ön plana almayı düşünüyoruz. Elaziz ile Malatya ile arasındaki ticaretin bağlarını kurmak bunlarla ilgili ciddi çalışmalar yapabilecek platformu oluşturmak arzusundayız. İş adamlarımızın karşılıklı çalışması için bu gecenin de bunun için bir adım olmasını temenni ediyorum" dedi.
 
"ELAZIĞ VE MALATYA BİRLİKTE BİR GÜÇ"
Böyle güzel bir gelenekle birlikte olmaktan duyduğunu memnuniyeti dile getiren Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, "Malatya ve Elazığ bölgenin illeri olarak hep birlikte bir güç. Hep birlikte geleceğe emin adımlarla yürüyen illeriz. Bu illerin bir biriyle hayırla, güzelle, iyilikle yarışması kadar doğal bir şey olamaz. Bu illerin iyilikle ileri gitmesi bir birine de güç verir. Bu açıdan Malatya Büyükşehir’de yapılan bir hizmet Elazığ’a güç verir. Elazığ’a yapılan bir hizmet Elazığ’a bir güç verir. Malatyalı iş adamlarının Elazığ’a gelmesi, Elazığ’a güç verir. Elazığlı iş adamlarımızın Malatya’ya gitmesi de Malatya’ya güç verir. Ben şuna inanıyorum ki Elazığlı ve Malatyalı iş adamlarımız ortak iş yapacaklar ve birlikte gelişecekler" diye konuştu.
 
"BİR BİRİMİZE İHTİYACIMIZ VAR"
Dost Meclisi’ne davet edildiği için mutlu olduğunu ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, "Elazığ, Malatya’nın birlikte iş yapma konusunda daha da geliştirilmesi gerektiğine inanıyorum. Ben çok sık Elazığ Havalimanı'nı kullanıyorum. Malatya’da benim gibi Elazığ’ın havalimanını kullanıyor. Elazığlılar da Malatya Havaalanı'nı kullanıyor. Biz aslında bir birimizi bütünlüyoruz. Tek başına artık iller küçük kalıyor. Bu anlamda artık bir birimize ihtiyacımız var. Bunlar çok önemli. Bunlar diyaloglarla olacak, görüşmelerle olacak. Elazığ belediye başkanımla biz çalışmalar yapıyoruz. Şehirlerin gelişmesi bölgenin gelişmesi anlamındadır. Bizlere de düşen şehrimizi ve bölgemizi geliştirmek. Bunları yaparken de komşu illerimizle bir araya gelmek güzel" şeklinde konuştu. 
 
MÜSİAD’ın önemine de değinen Çakır, "Bugün ülkemizde MÜSİAD’ın geldiği noktaya baktığımız zaman gerçek manada üretim yapan istihdamda bulunan ve elini taşın altına koymuş üretici bir kesimin ön önemli temsilcisi. Dolayısı ile ülkemizin ekonomik büyüme ve istikrarı açısından MÜSİAD’a ihtiyacımız var. Ben MÜSİAD’ı bir okul olarak görüyorum, bende burada yetiştim. Burada sadece sektörler konuşulmuyor. Bir yandan da toplumun, ülkemizin geleceği adına da fikir üretebilen, çok detaylı araştırma yapan bir kabiliyet var. Benim dönemime baktığımda 25 şubesi vardı, şimdi Türkiye genelinde her ilde şubesi olan bir konuma geldi. Ülkemizin buna ihtiyacı var. Ülkemizin istikrarı için sivil toplum kuruluşlarının güçlü bir hale gelmesi gerekiyor" dedi.
 
ELAZIĞ’DAN SURİYE’YE YARDIM KAMPANYASI
MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Av. İbrahim Gök, İHH ile Elazığ Belediyesi’nin başlattığı yardım kampanyasına kendilerinin ellerinden geldiğince destek verdiğini ve herkesinde destek vermesini istedi.
 
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da tekrar söz alarak, İHH ile yaptıkları yardım kampanyası ile ilgili bilgi verdi. Başkan Yanılmaz, "İHH ile birlikte başlattığımız yardım kampanyasında çok güzel şeyler oluyor. Ülkemizde bulunan Suriyelilere bir muhacir gözüyle bakıp ensarın yapması gerekenleri yapması gayreti içerisindeyiz. Ben İstanbul’dan aramıza teşrif eden Ömer Barata’ya konuyu açtım. Bir TIR un ve bir TIR da battaniye yardım sözü verdi. Ben Suriyeli kardeşlerimiz adına ve organizasyon adına teşekkür ediyorum. Elazığ’ın plakasına uygun 23 TIR'ı doldurup, hazırlayıp Suriyeli kardeşlerimize göndereceğiz" ifadelerini kullandı. 
 
Konuşmaların ardından MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı avukat İbrahim Gök, konuklarına günün anısına hediye verdi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom