Maden'de 'Haydi Çocuklar Namaza' Projesi

Elazığ'ın Maden İlçe Müftülüğü tarafından 'Haydi çocuklar namaza' projesi başlatıldı. Proje kapsamında çocuklar en az 3 vakit namazı camide kılmaya başladı.

Maden'de 'Haydi Çocuklar Namaza' Projesi Güncel
Maden İlçe Müftülüğü tarafından tatile giren çocukların namaz alışkanlıklarını kazanması için 'Haydi çocuklar namaza' projesini başlatıldı. Proje kapsamında çocukların namaz kılma alışkanlığı ile birlikte çocuklar ile yaşlıların bir biriyle kaynaşma fırsatı bulacağını belirten İlçe Müftüsü İbrahim Kabancı, bunun çok ciddi kazanımları beraberinde getireceğini söyledi. Müftü, Kabancı, "Namaza gelen çocuklar, acaba bir amca, bir dede beni azarlar mı endişesinden uzaklaşacak. Bu sene camilerin çiçek açmasını istiyoruz. Çocukları, babaları ve dedeleriyle el ele, gönül gönüle camilerimize gelmeleri için davet ediyoruz. Okullar tatil olduğunda başladığımız proje devam ediyor. Şuanda da olumlu sonuçlar alıyoruz. Erkek çocukların günde en az 3 vakit namazını camilerde kılmasını sağlamaya çalışıyoruz. Kız çocuklarımız da kampanyaya dahil. Kız çocuklarımız daha narin olduğundan onlar için sadece veli beyanını yeterli görüyoruz ama kız çocuklarımız için de camide nezih mekanlarımız var. İmkan bulan öğrencilerimizi camilerimize davet ediyoruz" dedi.
 
Kısa süreli bir proje olmasına rağmen çocuklar ve aileleri için olumlu sonuçlar aldıklarını ifade eden Kabancı, bu projeyi her tatil döneminde uygulamak istediklerini söyledi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom