2.OSB’de son durum değerlendirildi

Erzurum 2. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, Vali Seyfettin Azizoğlu'nun başkanlığında toplandı.

2.OSB’de son durum değerlendirildi
Erzurum
Erzurum 2. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, Vali Seyfettin Azizoğlu’nun başkanlığında toplandı.

Valilikte gerçekleştirilen toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Başkanı ve Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Saim Özakalın, Yatırım İzleme ve Koordinasyonu (YİKOB) Başkanı Vali Yardımcısı M. Levent Kepçeli ve 2. Organize Sanayi Bölge Müdürü Fırat Karakaya katıldı.

2. OSB Müdürü Fırat Karakaya toplantıda, bölgede sürdürülen çalışmaların son durumu hakkında yönetim kurulu üyelerini bilgilendirdi. Karakaya, 1. etaptaki sanayi parsellerinin kesin tahsisleri yapılarak sözleşmelerinin imzalandığını ifade etti. Toplantıda, kesin tahsisleri yapılan parsellerle ilgili ruhsat harçları da belirlendi. Ayrıca, önümüzdeki haftadan itibaren yatırımcıların 2. OSB Müdürlüğü’nden imar durumu ve aplikasyon krokisi alarak yapı ruhsatları için başvurabilecekleri ifade edildi.

Toplantıya başkanlık eden Vali Azizoğlu, hükümetin Cazibe Merkezleri Programı’nı ilan etmesiyle şehirde yatırım yapmak isteyen yerel ve ulusal çaptaki yatırımcıların taleplerini karşılamak için yoğun çaba gösterdiklerini belirterek, bu anlamda özellikle 2. Etap çalışmalarına hız verdiklerini dile getirdi. Vali Azizoğlu, Erzurum’a katma değer sağlayacak yatırımların hayata geçirilmesi için 2. OSB yönetimindeki bütün kurumlarının temsilcilerinin uyum içerisinde ve özveriyle görev yaptığını da sözlerine ekledi.

ETSO Meclis Başkanı ve 2. OSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Saim Özakalın da, 2. OSB’de en kısa sürede bacaların tütmesi, üretimin ve istihdamın artması için gayret gösterdiklerini kaydederek, yatırım için Erzurum’u tercih eden müteşebbislerin her zaman yanında olacaklarını ve her türlü desteği vereceklerini dile getirdi. Cazibe Merkezleri Programı’nın ilan edilmesinin öncesinde ve sonrasında, her platformda yatırımcıları Erzurum’a davet ettiklerini vurgulayan Özakalın, bu çabaların karşılığını alacaklarını umut ettiklerini söyledi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...