Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM), geleceğini tasarlayan gençlere destek olmaya devam ediyor.

Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor Güncel
EBEGEM bünyesinde, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve TC Kalkınma Bakanlığı, Microsoft ve Habitat'ın ‘Geleceğini Tasarla’ Projesi kapsamında, 'Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor' kursları başlatıldı.
 
Elazığ Belediyesi, EBEGEM kapsamındaki projeyle, geleceğini tasarlayan gençlere yardımcı olarak, gönüllülerin kendi bilgi teknolojileri uzmanlığını akran eğitimi yöntemiyle kitlelere yaygınlaştırmayı, online ve yüz yüze eğitimler aracılığıyla gençlerin kişisel gelişimlerini ve kapasitelerini desteklemeyi, internet güvenliği konusunda farkındalığın arttırılmasını hedefliyor. 
 
Yrd. Doç. Dr İlyas Somunkıran projeyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "İlk kurs eğitmenlere yönelik bir kurs olacaktır. Bu kursun tamamlanmasının ardından burada yetiştirilen eğitmenler tarafından halkımıza yönelik kurslar verilecek" dedi.
 
Somunkıran, 'Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretecek' kursunun ardından nihai hedeflerinin Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın direktifleriyle, EBEGEM bünyesinde Habitat Birleşim Akademisini oluşturmak olduğunu söyledi. Kurs sonunda ilk eğitmenlere Habitat tarafından onaylı sertifika verilecek.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom