Millet Vekili Adaylığı İçin İstifa Etti

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ, milletvekili seçimlerinde Elazığ'dan AK Parti Milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.

Millet Vekili Adaylığı İçin İstifa Etti Güncel
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ, milletvekilliği için istifa etti. İstifası ile ilgili açıklama yapan Şekerdağ, "7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25. dönem milletvekili genel seçimlerinde Elazığ’dan AK Parti Milletvekili aday adayı olmak üzere, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı ve meclis üyeliğinden, TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey üyeliğinden, DEİK, İKV ve TSE Üst Kurul Delegelik görevlerimden istifa etmiş bulunuyorum. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nda 6 dönem meclis üyeliği, yönetim kurulu üyeliği, yönetim kurulu muhasip üyeliği, yönetim kurulu başkan yardımcılığı ve 2009 yılından itibaren ise yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmış bulunmaktayım. Oda kanunumuz gereğince milletvekilliği aday adaylığı sürecine katılmak isteyen seçilmiş yöneticilerin istifa etmesi zorunluluğu bulunduğundan, hizmet dönemimizin tamamlanmasına yaklaşık iki yıl daha kalmasına rağmen bugün istifa etmiş bulunmaktayım" dedi.
 
ETSO’da 22 yıllık hizmet dönemi içerisinde tüm üyelerimizle birlikte Elazığ'ın kalkınma ve gelişmesi, işsizliğin önlenmesi, şehrimizin sosyo-külterel ve ekonomik yönden bölgesinde lider il olması noktasında önemli girişimler, faaliyetler ve organizasyonlar gerçekleştirdiklerini belirten Şekerdağ, "Özellikle 2002 sonrasında ülkemizde AK Parti ile başlayan yeni dönem ve değişen dünya ekonomisine ilimizin ayak uydurması ve bu değişimin gerisinde kalınmaması noktasında eksik gördüğümüz tüm hususları açık yüreklilikle dile getirdik. Ülkemiz son 10 yılda AB ülkelerini bile kıskandıracak bir değişim ve gelişim göstermiş, süreç bütün hızıyla devam etmektedir. Bu nedenle, talep makamı olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki ve iş dünyasındaki tüm birikimlerimle halkımızın temsilcisi olarak, daha yararlı olacağına inandığım icra makamı olan siyaset mekanizmasında hizmet vermek için, AK Parti Milletvekilliği için aday adaylığımı bugün açıklıyorum" diye konuştu. 
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom