Elazığ'dan Suriye'ye 18 Tır Yardım

Elazığ'da İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsanı Yardım Vakfı ile Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen Suriye'ye yardım kampanyasında toplanan 18 TIR un yola çıktı.

 Elazığ'dan Suriye'ye 18 Tır Yardım Güncel
Geçtiğimiz hafta Elazığ'da İHH İnsanı Yardım Vakfı ile Elazığ Belediyesi tarafından Suriye'ye yardım kampanyası başlatılmıştı. Kampanya kapsamında İnsanı Yardım Vakfı, belediye, MÜSİAD, STK Platformu ve hayırseverlerin desteği ile 18 TIR un toplandı. Toplanan yardımların Suriye'ye gönderilmesi için İstasyon Meydanı'nda program düzenlendi. Belediye Başkan Vekili Asım Nazırlı, İHH İnsanı Yardım Vakfı Elazığ Şube Başkanı Metin Kılıç, MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı İbrahim Gök ve çok sayıda kişinin katıldığı törende dua edilerek TIR'lar Suriye'ye uğurlandı.
 
İHH İnsani Yardım Vakfı olarak Suriye krizi başladığı günden beri Türkiye’nin çeşitli illerinden şuana kadar 5 bin TIR'lık muhtelif yardımların Suriye’nin içlerine ulaştırıldığını aktaran İHH İnsanı Yardım Vakfı Elazığ Şube Başkanı Metin Kılıç, "Bizler de Elazığ olarak boş durmadık. Bu süre içerisinde Elazığlılar olarak gerekli hassasiyeti gösterdik. Geçmiş yıllar itibari ile 27 TIR’lık yardım Elazığ’dan gönderildi. Bugün itibariyle de 18 TIR undan oluşan yardım konvoyunu gönderiyoruz. Elazığ Belediyesi, MÜSAİD ve STK platformu başta olmak üzere tüm kuruluşlarımıza teşekkür etmek istiyorum.
 
Yardımlarımız Suriye’nin içlerine ulaştırılacaktır. Günlük 100 binlerce kişiye orada aş dağıtılmaktadır. İnşallah Elazığ olarak bir nebze de olsa katkıda bulunacağız" dedi.
 
Savaş uzadıkça mağduriyetlerin arttığını dile getiren Kılıç, "Şuanda 10 milyon insan mülteci durumundadır. Resmi olmayan kayıtlara göre şuan 1 milyondan fazla şehit var Suriye’de. Buna duyarsız kalmamız mümkün değildi. Bizlerde Elazığ olarak gerekli hassasiyeti gösterdik. Temennimiz ve dileğimiz bundan sonra böyle bir kampanya yapmamak, savaşın biran önce bitmesini istiyoruz. Gerek buradaki, gerekse dünyanın bir çok ülkesinde mülteci olan Suriyeli kardeşlerimiz ülkelerinde ayakları üzerinde dursunlar istiyoruz" diye konuştu. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom