İstavrit Balıklarıyla Sevgililer Gününe Özel Kalp

Elazığ'da balıkçılık yapan Celal Balıbey bulduğu ilginç yöntemle müşterilerin ilgisini çekmeyi başardı.

İstavrit Balıklarıyla Sevgililer Gününe Özel Kalp Güncel
Yaklaşan Sevgililer Günü için tezgahındaki balıklara kalp şekli veren Balıbey, bu sayede durma noktasına gelen satışlarını arttırmayı hedefliyor.
 
Elazığ’da Kapalı Çarşı'da bulunan Balıkçılar Sokak’ta balık satan Celal Balıbey adlı balıkçı, durma noktasına gelen satışlarını arttırmak için ilginç bir yönteme başvurdu. Tezgahındaki istavrit balıklarının kulaklarını dışa doğru çıkaran ve balıklara kalp şeklini veren Balıbey, yaklaşan Sevgililer Günü öncesi tezgahını bu sayede canlandırmayı düşündüğünü söyledi. Balıkçılığın dede mesleği olduğunu kaydeden Balıbey, "Biz uzun yıllardır burada balıkçılık yapıyoruz. Bazı dönemlerde farklı kampanyalar yaparak satışlarımızı arttırmaya çalışıyoruz. Bildiğiniz gibi 14 Şubat Sevgililer Günü olarak kutlanıyor. Biz de kış mevsimi dolayısıyla azalan ve hatta durma noktasına gelen işlerimizi sevgililer gününe özel yaptığımız farklılıklarla canlandırmayı düşündük. Bu sebeple kilosunu 10 liradan sattığımız istavrit balıklarının kulaklarını dışa doğru çıkararak tezgahımızda kalp şekli oluşturduk. Kalbin kırmızısıyla balığın kırmızısını düşünürsek güzel bir şekil olduğunu düşünüyorum. İşlerimiz kış sezonu olması sebebiyle çok düşük. Biz de bu tür farklılıklarla tezgahımıza ilgiyi arttırmak istiyoruz. Bu şekli görenler merakla tezgaha yaklaşıyor. Şu an işlerimiz açılmadı ama ilgi fazla" şeklinde konuştu.
 
Balıkların kalp şeklini aldığını gören vatandaşlarsa satışların artması için güzel bir yöntem geliştirdiğini belirterek, kalp şeklindeki balıkların müşteri potansiyelini arttırabileceğini ifade etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom