Müsiad Toplantısı Artık Üyelerin İş Yerinde

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi bu hafta Dost Meclisi'nde TKDK İl Koordinatörü Turan Karahan ile MASSA Başkanı Fethi Ahmet Gel'i ağırladı.

Müsiad Toplantısı Artık Üyelerin İş Yerinde Güncel
MÜSİAD Elazığ Şubesi tarafından düzenlenen Dost Meclisi toplantıları yeni dönemle birlikte her hafta bir üyenin iş yerinde yapılmasına karar verilmesinin ardından üyelerden Şükrü Turan’a ait öğrenci yurdunda toplantı gerçekleştirildi. MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Av. İbrahim Gök ve üyeleri Dost Meclisi toplantısının konukları TKDK İl Koordinatörü Turan Karahan ile Massa Başkanı Fethi Ahmet Gel’i karşılayarak bir süre sohbet etti.
 
Sohbetin ardından açıklama yapan MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Av. İbrahim Gök, "Malum siyaset artık sıcak yüzünü gösterdi. Umarım bu seçim başta Elaziz olmak üzere tüm Türkiye'ye ve dünya insanlığına hayırlar getirir. Elaziz olarak ve Elazığ'daki sivil toplum örgütleri olarak da yeni dönemde siyasette yer almak isteyen milletvekili olmasını istediğimiz arkadaşlarımızdan beklentilerimiz var. Bu beklentilerimiz kendi aramızda yaptığımız istişarede sonuçlarını inşallah hazırlayacağımız bir rapora dönüştüreceğiz. Gelen aday adayı arkadaşlarımızdan isteklerimizi açıkça ifade edeceğiz. Bir milletvekilliği Elaziz için çok büyük önem arz ediyor. Bu işin lokomotifi konumunda olacak 4 arkadaşımızı seçip meclise göndereceğiz. Bu dönem itibariyle 4 arkadaşımız inşallah yeni dönemde Elaziz’in sıkıntılarını Elaziz’in yatırımlarını, geleceğini planlayacak ve bu hususta gerekli gayreti gösterecektir" dedi.
 
"ELAZIĞ'I TANIYAN VE ELAZIĞLININ TANIDIĞI ADAY OLSUN"
Öncelikle Elazığ’ın tanıdığı ve Elazığ’ı tanıyan insanların milletvekili olmasını arzu ettiklerini ifade eden Gök, "Elaziz’i tanımayan sadece bir bağlantısı olan insanların yeni dönem itibari ile gelip el aziz de aday adayı olması veya aday olması istediğimiz milletvekili profili değil. Böyle bir profil yok, bunu açık yüreklilikle tüm siyasi partideki arkadaşlarımıza ve tüm siyasetçi arkadaşlarımıza, siyasi parti başkanlarına açıkça ifade ediyorum. Yeni dönem itibariyle Elazığ'da da gösterilecek göstermesini arzu ettiğimiz insanlar muhakkak Elazığ’ı tanıyan, sokaklarında dolaşmış, tozunu yutmuş her yönüyle bilen isimleri olmasını arzu ediyoruz. Yeni dönemde artık siyasette bir vizyon arayış içerisinde olmamız lazım” şeklinde konuştu.
 
Yeni Türkiye’nin artık başkanlık sistemine geçme zamanı geldiğinin altını çizen Gök, "Çünkü siyasetin sıkıntılı sürecini başkanlık sistemiyle Türkiye atlatacaktır. Türkiye’de sivil Anayasa ile başkanlık sisteminin yeni dönem itibariyle gelmesini arzu ediyoruz" diye konuştu. 
 
"KOBİ DESTEKLERİ ÖNEMLİ"
Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan KOBİ ve KOSGEB desteklerini çok önemli bulduklarını aktaran Gök şöyle devam etti:
 
"Bu yeni dönemde destekleri çok önemli buluyoruz. KOSGEB son birkaç yıldır yavaşlama içerisinde olduğunu, çalışmalarda gerçekten ciddi manada bir eksikliğin olduğunu bizler hissediyoruz. Bunla ilgili genel merkezimizle beraber yaptığımız çalışmalar neticesinde hazırladığınız raporları Başbakanımıza ve ekonomiden sorumlu devlet bakanımıza iletme imkanı bulduk. Bu vesile ile Başbakanımızın özellikle üzerinde durduğu bugünkü açıklamalarında KOBİ’leri yeniden canlandıracak KOSGEB destekleri ümit vadediyor. KOSGEB ayağa kalkarsa Türkiye'nin üretimi gerçekten ekonomide alacağı mesafe hızlı bir şekilde çoğalacaktır. Türkiye hak ettiği noktaya gelecektir ve 2023'te 10'uncu büyük ekonomi olma hedefine inşallah ulaşacaktır diye ümit ediyoruz." 
 
Gök’ün konuşmasının ardından konuklarda kendi alanlarındaki konular hakkında bilgiler verdi. Birlikte yemek yenilmesinin ardından Dost Meclisi toplantısı sona erdi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom