Engelli Bakıcılarına Seminer

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından evde bakım hizmeti verenlere yönelik eğitim semineri düzenlendi.

Engelli Bakıcılarına Seminer Güncel
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Altun, eğitimlerle evde bakım hizmeti alan hastaların daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürmelerini amaçladıklarını vurguladı. 
 
Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında Hicret Mahallesi’nde evde bakım hizmeti veren bakıcı ve ailelerine, aile yaşam kalitelerini arttırma, herkesin istediği her yere ve her hizmete bağımsız ve güvenli olarak ulaşabilmesi ve bunları kullanabilmesi, sağlık alanlarındaki hizmetlerden daha etkin biçimde yararlanma ve karşılaşabilecekleri çeşitli risklere yönelik önlemler almalarına katkıda bulunmak amacı ile aile eğitimi ve iletişim, hasta bakımı ve hakları konusunda eğitim verildi. Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi yetkililerinin de katıldığı eğitimler, Hicret Mahallesi sosyal tesislerde gerçekleştirildi.
 
Amaçlarının evde eğitim alan hastalara daha iyi bir hizmet sunmak olduğunu kaydeden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Altun, "Eğitimleri psikolog ve fizyoterapistten oluşan uzman arkadaşlarımız verecek. Bu eğitimlerde engellilerle ilgili merak ettiğiniz her türlü sorunun cevabını bulabileceksiniz. Hizmetlerimizle ilgili merak ettiklerinizi burada bizlerle paylaşabilirsiniz. Sorunlarınızı elimizden geldiğince çözmeye çalışıyoruz. Bu hizmet bildiğiniz gibi 2006 yılından beri veriliyor. Bu eğitimi uzun süre alanlar da vardır içinizde. Tabi ki hizmetin başlangıcı biraz sıkıntılı oldu. Yeterli personelimiz yoktu hizmet vermekte zorlanıyorduk. Ama şu an hem hizmet konusunda hem de ailelere ulaşma konusunda çok fazla da bir sorunumuz kalmadı. Toplantımızın genel amacı sorunlarınızı çözmek. Mahalleleri dolaşarak bu eğitimleri veriyoruz. Engelli bakımı hakikaten sıkıntılı bir konu ve çok zor bir alan. Engelli bakımının şöyle bir avantajı da var. Verdiğiniz sevginin tamamını size karşılık olarak veriyorlar. Bu da bizim için büyük bir mutluluk" dedi. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom