Ramazan’da 180 Bin Kişiye İftar

Elazığ Belediyesi, Ramazan ayı boyunca toplam 180 bin kişiye iftar yemeği dağıtacak.

Ramazan’da 180 Bin Kişiye İftar Güncel
Toplu iftar yemeğinde bu yıl örnek bir uygulamayı hayata geçiren belediye, vatandaşların oruçlu halde sıcak havada sırada beklememesi için paketler halinde masalara kendi personeliyle bizzat servis yapacak.
 
Belediyenin Doğukent Mahallesi'ndeki tesislerinde Başaşçı Seyfettin Aydın’ın nezaretinde toplam 60 personelle başlayan iftar yemeği hazırlıkları akşam saatlerine kadar sürüyor. Ramazan ayı içerisinde hazırladıkları yemeklere ayrı bir özen ve hassasiyet gösterdiklerini belirten Başaşçı Seyfettin Aydın, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’nun da zaman zaman burayı ziyaret ederek akşam ikram edilecek iftar yemeği hakkında kendilerinden bilgiler alıp bazı talimatlar verdiğini söyledi.
 
Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu ise büyük bir özveriyle toplam 60 kişiyle iftar yemeğinin hazırlandığını belirterek, bu gayretli çalışmalarından dolayı ekipte yer alan personele teşekkür etti. Başkan Selmanoğlu, "Günde 6 bin kişiye yemek hazırlamak hakikaten hiç de kolay değil. Bu sayı 1 ay içerisinde 180 bin kişiye denk geliyor. Hazırlanan yemeklerimiz son derece lezzetli oluyor ve uzun yıllardır da vatandaşlarımızın bu konuda beğenisini kazanıyoruz. İlk iftar yemeğimizde de menümüz kavurma, pilav, nohut çorbası ve tatlı şeklinde oldu." şeklinde konuştu.
 
BU YILKİ İLK KEZ UYGULANACAK YÖNTEMLE DAHA RAHAT İFTAR AÇILACAK
 
Öte yandan Belediye ekipleri bu yıl örnek bir uygulamayı da hayata geçirdi. Oruç ve sıcaktan dolayı insan vücudunun direncinin düşmesini göz önüne alan ekipler, iftar yemekleri için vatandaşların sıraya girip uzun süre beklememesi adına, iftar yemeklerini paketler haline getirdikten sonra kendi personelleriyle bunları toplu iftar yemeğine katılanlara bizzat ikram edecek. Bu sayede hem uzun yemek kuyruğu ve tartışmaları olmayacak hem de vatandaşlar sıraya girmeden ve yorulmadan iftarlarını rahatlıkla açabilecek.
 
Elazığ Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca yemek dağıtım noktaları ise Fevzi Çakmak Mahallesi, Abdullahpaşa Mahallesi, Olgunlar ve Sürsürü Mahallesi, Hicret Mahallesi, Gümüşkavak Mahallesi, Aksaray Mahallesi, Ulukent Mahallesi, Çatal çeşme ve Salı Baba Mahallesi, Kızılay ve Karşıyaka Mahallesi ve Çayda Çıra Mahallesi şeklinde belirlendi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom