Meydana Yürüyen Gruba Müdahale

Elazığ'da, bazı sendikaların içinde yer aldığı grubun basın açıklaması yapılması yasaklanan İzzet Paşa Meydanı'na yürümek istemesi üzerine polis biber gazıyla müdahale etti.

Meydana Yürüyen Gruba Müdahale Güncel
Müdahalenin ardından grup cadde üzerinde basın açıklaması yaparak dağıldı.
 
Elazığ'da, Eğitim-Sen ve bazı sendikaların desteklediği grup, Hozat Garajı önünde toplanarak 1. Harput Caddesi'nden İzzet Paşa Meydanı'na yürümek istedi. Polisin yasal olmadığı için uyardığı grup, meydana yürümekte ısrar etti. Bunun üzerine hazır bekleyen polis ekipleri gruba biber gazıyla müdahale etti. Dağılan grup daha sonra tekrar bir araya gelerek yürüyüş yapmaktan vazgeçerek basın açıklaması yaptı.
 
Eğitim-Sen Elazığ Şube Başkanı Fuat Koç, yıllardır özellikle eğitim sistemi üzerinden hayata geçirilen ve pedagoji bilimine tamamen aykırı olan bilim düşmanı politika ve uygulamaların geçen 12 yıl içinde tarihte hiç olmadığı kadar arttığını söyledi. Koç, okul öncesi eğitimden üniversitelere kadar eğitim sistemi, bilimin en temel evrensel gerçekleri yok sayılarak iktidar tarafından sürekli istismar edilen dini kural ve referanslara göre düzenlendiğini belirterek "Siyasi iktidar, eğitimde bilimsel, laik ve demokratik ilke ve değerleri temel almak yerine, farklı din, mezhep ve kimlikleri yok sayan ayrımcı, ötekileştirici politikaları hayata geçirmektedir. Çok inançlı, çok dilli, çok kültürlü Türkiye halkları, iktidar tarafından okulda, işyerinde, mahallede ve sokakta inanç ve kimlik farklılıkları üzerinden kutuplaştırıp karşı karşıya getirilerek bölünmeye çalışılmaktadır" dedi.
 
Basın açıklamasının ardından grup dağıldı.
 
Öte yandan Elazığ Valiliği yanında bulunan İzzetpaşa meydanında herhangi bir grubun basın açıklaması ve eylem yapmaması için tedbir alındığı görüldü.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom