Ali Şekerdağ AK Parti'den Başvurusunu Yaptı

İstifa eden Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ, AK Parti Elazığ Milletvekili aday adayı olduğunu ve resmi başvuruyu yaptığını açıkladı.

Ali Şekerdağ AK Parti'den Başvurusunu Yaptı Güncel
AK Parti Elazığ İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası eski Başkanı Ali Şekerdağ, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden 10 Şubat tarihi itibariyle istifa ettiğini bugün milletvekilliği aday adaylığı için AK Parti'ye resmi başvuru yaptığını söyledi.
 
Ekonomi, sanayi, ticaret, spor, siyaset, kültür ve sanat, sivil toplum kuruluşları, eğitim kurumları, öğrenciler, eğitmenler, medya mensupları, kamu kurumları, meslek örgütleri kısaca toplumu oluşturan hemen hemen tüm değerlerle iletişimi olduğunu ifade eden Şekerdağ, "30 yıla yakın bir süre içerisinde farklı kesimlerle sağladığımız ilişkiler, yaşanan sorunların çözümü noktasındaki girişimlerimiz, müşterek projeler, mesaimizin çok büyük bir kısmını hizmete adamış olmamız bugün çok önemli bir birikim ve tecrübeye dönüşmüştür. Bu süre içerisinde Elazığ TSO’da ilimizin kalkınma ve gelişmesi, işsizliğin önlenmesi, şehrimizin sosyo kültürel ve ekonomik yönden bölgesinde lider il olması noktasında sayısız proje ürettik. Önemli girişimler, faaliyetler ve organizasyonların içinde olduk. Devletin zirvesinden, bakanlarımıza, icranın başındaki kurum yöneticilerinden yerel birimlere kadar her kademedeki yöneticilerle mesaimiz oldu" dedi.
 
Şekerdağ, özellikle 2002 sonrasında AK Parti ile başlayan yeni dönem ve değişen dünya ekonomisine Elazığ'ın ayak uydurması ve bu değişimin gerisinde kalınmaması noktasında eksik gördükleri tüm hususları açık yüreklilikle dile getirdiklerini belirtti. Ülkemizin son 10 yılda AB ülkelerini bile kıskandıracak bir değişim ve gelişim göstermiş olup bu sürecin bütün hızıyla devam ettiğini anlatan Şekerdağ, şöyle konuştu: "İlimizin bu sürecin gerisinde kalmaması için, bilgi ve tecrübe birikimimizle icra makamı olan siyaset mekanizmasında hizmet vermek amacıyla AK Parti milletvekilliği için aday adaylığımı bugün gerçekleştirmiş bulunuyorum. Elazığ, kalkınma ve gelişmişlikte bugün bulunduğu yerin çok ötesinde olması gereken bir il. İlimizin doğal kaynakları, tarihi birikimi, yer altı ve yer üstü kaynakları, yetişmiş insan gücü ve beşeri sermayesi her şehre nasip olmayacak önemli değerlerdir. Zaten yapmış olduğumuz analizde de ilin artılarının eksilerinden çok fazla olduğu görülmektedir. İlimizin bu birikimini istihdama, yatırıma ve katma değere dönüştürerek, ülkemizin 2023 hedefine uyumlu şekilde yönlendirmenin icra makamının önceliği olduğunu düşünmekteyim. Bugün bunun için buradayım." 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom