Palu Konağı'nın İnşasına Başlandı

Elazığ'ın Palu ilçesinde 'Tarih Paludur, Palu Tarihtir' projesi kapsamında tarihi yerlerin restore çalışmaları devam ederken, Palu Konağı'nın da inşasına başlandı.

Palu Konağı'nın İnşasına Başlandı Güncel
Palu Kaymakamı Mehmet Fatih Çiçekli ile birlikte Belediye Başkanı Mehmet Sait Dağoğlu inşasına başlanan Palu Konağı ve restorasyonu başlayan Ulu Camii'de incelemelerde bulundu. Çalışmaları yerinde inceleyen Kaymakam Çiçekli, "Palu Konağı ilçemizin kültürünü yansıtacak, inanç merkezlerimizi, tarihi mekanlarımızı ve doğal güzelliklerimizi ziyaret eden ziyaretçilerimize hizmet verecek bir mekan olacak" dedi.
 
Tarih Palu’dur Palu Tarihtir projesinin hızla devam ettiğini de kaydeden Kaymakam Çiçekli, "Çarşıbaşı Hamamı ile Alacalı Mescid’in restore çalışmaları devam ediyor. Bunun yanı sıra Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilçemizde bulunan tarihi Ulu Camii’de de restorasyon çalışmaları başladı. Çalışmalar hızla devam ediyor" şeklinde konuştu.
 
Restorasyon çalışmalarının yapıldığı tarihi mekanlarda inceleme yapan Kaymakam Çiçekli ve Başkan Dağoğlu, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom