Sağlık Çalışanları Sergi Açtı

Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü'nde kadınlara yönelik açılan sanat atölyesinde üretilen ebru, karakalem, ahşap boyama, resim ve seramiklerden oluşan sergi açıldı.

Sağlık Çalışanları Sergi Açtı Güncel
Elazığ'da Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezi'nin desteğiyle 2 ay önce kurulan sanat atölyesinde kurslara katılan çalışan 50 kursiyer kadın, ebru, karakalem, ahşap boyama, resim ve seramik dersi aldı. Kursun tamamlanmasının arından bugün Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü girişinde, çalışan kadınların sanat atölyesinde hazırladığı eserler sergilendi. Serginin açılışını Halk Sağlığı Müdürü İbrahim Halil Akkuş ile Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kazım Atıcı yaptı.
 
Bugün farklı bir açılış yaptıklarını ifade eden Halk Sağlığı Müdürü İbrahim Halil Akkuş, "Bu sefer çalışanlarımızın hazırladığı bir el sanatları sergimiz var.
 
Mesai saatlerinde bunalan, motivasyonu bozulan arkadaşlarımız halk eğitim merkezi müdürlüğümüzün desteğiyle gelen hocalarımız eşliğinde ebru, el sanatları, karakalem çalışmaları yaptı. Mesailerini, işlerini aksatmadan motivasyonu arttırıcı çalışmalar yapan personelimizin hazırladığı el işi sergilerini açıyoruz. Bununla ilgili yoğun bir katılım oldu. Hatta genişletme çalışmaları oldu. Bizim personelimize iş gücünü arttıran faydası oldu. İnşallah genişleterek devam edeceğiz" dedi.
 
Elazığ halk eğitim merkezi müdürlüğü olarak kurumlarla işbirliği çerçevesinde halk sağlığı müdürlüğü ile yapmış oldukları el emeği göz nuru eserlerin sergisini açmak için bir araya geldiklerini belirten Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kazım Atıcı da, "Elazığ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak Sağlık İl Müdürlüğü'müz genel sekreterliğimiz ile birlikte Ruh ve Sinir Hastalıları Hastanesi, Harput Devlet Hastanesi, Eğitim Araştırma Hastanesi hastalara ve çalışanlara yönelik bir çok kurslarımız var. Burada ki amacımız değerli müdürümün de ifade ettiği gibi zamanlarını değerlendirmek onları iş hayatına motive etmek. Hastalarımızın da tedavilerine özellikle ruh ve sinir hastanesindeki hastalarımızın tedavilerine katkıda bulunmak. Bugün burada da usta öğreticilerin yapmış olduğu ebru el sanatları ve çatlatma tekniğiyle ortaya koymuş oldukları eserlerin sergisinde bir aradayız" şeklinde konuştu.
 
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan sanat atölyesinin yeni kursiyerlerle çalışmalarına devam edeceği belirtildi. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom