Elazığ'da Yerel Eğitim Şurası Yapılacak

Elazığ Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) tarafından organize edilen '1. Yerel Eğitim Şurası'nın çarşamba ve perşembe günü yapılacağı bildirildi.

Elazığ'da Yerel Eğitim Şurası Yapılacak Güncel
Şuurlu Öğretmenler Derneği'nde düzenlenen basın toplantısında '1. Yerel Eğitim Şurası' ile ilgili bilgi verildi. Elazığdaki eğitim kuruluşları ile üç aydır çalışma içerisinde olduklarını belirten Şuurlu Öğretmenler Derneği Elazığ Şube Başkanı Habib Karaçorlu, "İnşallah çarşamba ve perşembe günü Fırat Üniversitesi Mustafa Temizer Konferans Salonu'nda 1. Elazığ Yerel Eğitim Şurası düzenleyeceğiz. Eğitim sistemimizin millileşmesi, ders kitapları ve müfredatlarının milli ve manevi esas alan bir yapıya kavuşturulmasına katkı sağlamak, öğretmen yetiştirme kriterleri gözden geçirilerek öğretmen yeterliliklerini ele almak, öğretmen motivasyonlarını arttırıcı tedbirleri müzakere etmek istiyoruz.
 
Bunların yanı sıra öğrencilerin doğruyu öğrenmelerini olumlu etkileyecek yapılanmalara katkı sağlamak, dezavantajlı çocuklarımızın eğitimi, eğitimde teknolojik gelişmelerin eğitime katkısını tartışmalıyız. En önemlisi Elazığ'daki eğitim durumunu görüşmek, çözüm yollarını konuşmak amacıyla biz tüm STK’lar olarak başta Şuurlu Öğretmenler Derneği Elazığ Şubesi, Goncalar Sormasın Derneği, Eğitim 2023 ve Eğitimde Kaliteyi Artırma Geliştirme Derneği, Mutlu Yaşam Yardımlaşma Derneği, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Elazığ Şubesi, Fırat Üniversite desteği ve milli eğitim müdürlüğümüzün desteğiyle 1. Elazığ Yerel Eğitim Şurası yapacağız” dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom