Koordinasyon Toplantısı Palu'da Yapıldı

Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak'ın Palu ilçesinde gerçekleştirilen koordinasyon toplantısında, ilçenin problemleri, çözüm yolları ve potansiyeli ile ilgili çalışma yapacaklarını söyledi.

Koordinasyon Toplantısı Palu'da Yapıldı Güncel
Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak’ın başkanlığında her ay bir ilçede düzenlenen ilçe koordinasyon kurulu toplantısı bu ay Palu’da düzenlendi. İlçe koordinasyon toplantısına Vali Koçak ile birlikte Belediye Başkan Vekili Asım Nazırlı, Jandarma Alay Komutanı Albay Sefer Resuloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, İl Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Bilğinoğlu, ilçe protokolü ve kamu kurum temsilcileri katıldı. Vali Koçak ilk olarak Kaymakam Fatih Çiçekli'yi ardından da İlçe Belediye Başkanı Sait Dağoğlu'nu makamında ziyaret ederek bilgiler aldı. Vali Koçak, esnaf ziyaretlerinde bulunmasının ardından yapımı tamamlanan İmam Hatip Okulu'nu gezdi. Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarından yapılan evlere giden Vali Koçak, 1996 yılında Arıcak ilçesi Karahisar bölgesinde koruyuculuk yaparken şehit düşen Hüseyin Yazar’ın ailesini de ziyaret etti.
 
Daha sonra Palu Yatılı Bölge İlköğretim Okulu'nda Vali Ömer Faruk Koçak başkanlığında ilçe koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Ziyaretlerle ilgili bilgi veren Vali Koçak, "Bugün sabah öncelikle kaymakamımızı, belediye başkanımızı, vatandaşlarımızı ve esnafımızı ziyaret ettik. Yapımı tamamlanan imam hatip okulumuzu gezme fırsatı bulduk. Tarihi Palu Köprüsü'nün yapılan ve yapılması planlanan bir çok tesisin inşaatını tamamlanan hallerini görme şansını bulduk. Şimdi de diğer ilçelerde yaptığımız koordinasyon toplantısını gerçekleştiriyoruz" dedi.
 
Daha önceki koordinasyon toplantılarında olduğu gibi ilçelerin potansiyellerini, problemlerini ve bu problemlerin çözüm yollarını ellerindeki imkanlarla buralarda tespit ettiklerini ifade eden Vali Koçak, "Daha önce ilçelerimizde problemleri ve çözüm yollarını hep beraber karara bağladıktan sonra takip etmek üzere bir koordinasyon mekanizması oluşturduk. Palu ilçesinde de durumları izleyeceğiz. Ne tür potansiyeli var. Bunları hayata geçirmek için ne karar almamız gerekiyor tartışıp konuşup diğer ilçelerden gelen kaymakam ve belediye başkanlarımızın da katkılarıyla kararlaştırmış olacağız" şeklinde konuştu.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom