Elazığ, Cumhurbaşkanı İle Buluşmaya Hazır

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz bir basın açıklaması yaparak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekleştireceği Elazığ ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Elazığ, Cumhurbaşkanı İle Buluşmaya Hazır Güncel
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halk oylaması sonucu seçilen yüzyılın tek cumhurbaşkanı olduğunu ifade eden Başkan Yanılmaz, "Duruşuyla, Hakk'ın ve mazlumların yanında yer almasıyla, zalimlerin karşısında durmasıyla gurur ve onur duyduğumuz Sayın Cumhurbaşkanımızı en iyi şekilde ağırlayacağız. Dünyanın dört bir tarafında ülkemizi en iyi şekilde temsil eden, Sayın Cumhurbaşkanımızı ilimizde en iyi şekilde ağırlayacağız" dedi. 
 
Başkan Yanılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iktidarı döneminde İmam Hatip Liselerinin önündeki kat sayı engelinin kaldırıldığına, ortaokul ve liselerde Kur'an-ı Kerim dersinin okutulmasına imkân sağlandığına, hem üniversitelerde hem de kamu kurumlarında başörtü yasağının kaldırıldığına ve 
milletvekillerinin TBMM'ye başörtülü olarak girmesinin sağlandığına dikkat çekerek, şöyle konuştu:
 
"Cumhurbaşkanımız birçok açıdan farklı bir insandır. Vermiş olduğu mücadeleyle örnek bir insandır. 1999 yılında ders kitaplarında yer alan bir şiiri okuduğu için siyasi yasaklı hale getirildi. Bıkmadı 2001 yılında partisini kurdu, ancak partisinde aday olamadı ama mücadeleye devam etti.  Birilerinin muhtar dahi olamaz dediği insan, azminden, gayretinden, cesaretinden, iradesinden hiç bir şey kaybetmeden mücadelesine devam etti. İnandığı tek bir nokta vardı. O'da kudret ve kuvvet sahibi yalnız Allah'tır. Bir olayın olmasını Allah dilerse onun önünde hiçbir güç duramaz. İşte muhtar dahi olamaz denilen Cumhurbaşkanımız önce bu ülkeye başbakan oldu, mükemmel bir hizmet alanı açtı. Sonra yüzyılın tek seçilmiş Cumhurbaşkanı oldu." 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Elazığ ziyaretine ilişkin hazırlıkların tamamlandığını belirten Başkan Yanılmaz, "Cuma namazını müteakip Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İzzetpaşa Meydanı'nda halkımıza hitap edecekler. Tüm hemşehrilerimizi bu buluşmaya davet ediyorum" dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom