Sokak Kedilerine Kendi Evinde Bakıyor

Elazığ'ın, merkeze bağlı Harput mahallesinde yaşayan Nuriye Yücesu adlı hayvansever, soğuk havalarda dışarıda kalan sokak kedilerine evini açtı.

Sokak Kedilerine Kendi Evinde Bakıyor Güncel
Sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamaktan dolayı mutlu olduğunu anlatan Yücesu, toplumun bu konuda duyarlı davranmasını istedi.
 
Elazığ’da yaşayan Nuriye Yücesu (57), sokak hayvanlarına kendi evinde bakıyor. Soğuk havada dışarıda kalan sokak kedilerini toplayan Yücesu’nun evinde 27 kedi bulunuyor. Sokakta kedilerin zor şartlar altında yaşam mücadelesi verdiğini anlatan Yücesu, "Kedileri seviyorum. Komşunun kedileri vardı.
 
Yavrularından üçünü bana vermesini istedim. Sayıları daha sonra arttı. Sonra ben dışarıda bulduğum kedileri evime getirdim. Kedilere süt, mama, yoğurt verdikçe onlar daha çok geldi. Çocuklarıma sosis aldırdım. Yani ben aç kaldığımda zeytin ekmek yerim, çay içerim, soğan ekmek yerim. Kısır, ekmek de yerim her şey yerim ama kediler her şeyi yiyemez. Mamalarını kendi bütçemizle alıyoruz. 27 kediye bakıyoruz. Onlar bana Allah’ın emaneti. Onlara bakmak zorundayım. Dışarıda çok kedi görüyorum kuyruğu koparılmış halde. Yazık günah. Onlara işkence edilmemeli. Onların da bir kalbi var. Bu konuda herkesin duyarlı davranmasını istiyorum" dedi.
 
Evinde bakımını üstlendiği sokak kedilerinin her birine ayrı bir isim verdiğini anlatan Yücesu, onlarla iç içe yaşadıklarını söyledi. Yücesu, yetkililere de çağrıda bulunarak sokak hayvanlarına sahip çıkılmasını istedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom