Fırat Çakıroğlu İçin Gıyabi Namazı

Elazığ'da Ege Üniversitesi'nde öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Fırat Çakıroğlu İçin Gıyabi Namazı Güncel
Önceki gün İzmir Ege Üniversitesi'nde karşıt görüşlü grupların çatışması sonucu Fırat Yılmaz Çakıroğlu, bıçaklanarak öldürülmüştü. Çakıroğlu için bugün İzzetpaşa Camisi'nde ikindi namazına müteakip gıyabi cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, bazı siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruşları ve çok sayıda kişi katıldı.
 
Gıyabi cenaze namazından sonra Elazığ Ülkü Ocakları tarafından Çakıroğlu için yürüş düzenlendi. Cami önünde toplanan kalabalık Türk bayrağı ve Çakıroğlu'nun fotoğraflarıyla birlikte Gazi Caddesi'nde yürüdü. Çok sayıda kişinin katıldığı yürüyüşte, kalabalık sloganlar attı.
 
Öğretmenevi'ne kadar yapılan yürüyüşün ardından Elazığ Ülkü Ocağı Başkanı Fatih Murat Taşkın açıklama yaptı. Taşkın açıklamasında, "Ege Üniversitesi'nden Fırat Çakıroğlu kardeşlerimiz önceki gün şehit edilmiştir. Allah rahmet eylesin. Ülkücü hareket her şeye rağmen sağ duyulu tavrını sürdürecektir. Provokasyonlara tahriklere gelmeyeceğiz. Ama şu da bir gerçektir. 80 öncesinde komünistler üniversiteleri nasıl cephanelik haline getirdiyse, bugün de dağdan inen PKK'lılar üniversiteleri cephanelik haline getirdiler" dedi.
 
Daha sonra kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom